Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Громадська організація «Віра», Запоріжжя

Організацію «Віра» було створено 1994 року — тоді вона називалася «Аль-Фаджр» і стала одним із шести громадських об’єднань, що згодом стали основою ВАГО «Альраід».

Спочатку «ядром» цієї організації були студенти-мусульмани з різних країн ісламського світу: вони об’єднали свої зусилля для задоволення потреб релігійного просвітництва як іноземних студентів у вишах Запоріжжя, так і місцевих мусульман, позбавлених за радянських часів доступу до навіть до основ релігійної освіти, що її іноземці здобували в дитинстві в позашкільний час, відвідуючи уроки в медресе.

Майже п’ять років об’єднання існувало як гурток за інтересами. 1999 року, бажаючи офіційно провадити різні релігійні заходи, уроки читання Корану та основ релігії, активісти подали документи на реєстрацію та успішно пройшли цю процедуру.

Для багатьох вірних із місцевої мусульманської громади це стало першою можливістю отримати бодай елементарну релігійну освіту. Згодом багато з них навчалися в ісламських закладах за кордоном, отже коли громадська організація «Аль-Фаджр» робила перереєстрацію 2005 року — тепер під назвою «Віра» — основний актив уже становили місцеві мусульмани з шаріатською освітою.

Попервах засновники ГО «Віра» просто провадили колективні п’ятничні, а також святкові молитви. Людей приходило дедалі більше, і багато з них прагнули глибших релігійних знань, що відкрило новий фронт роботи — культурно-просвітницький. Отже з’явилися безкоштовні курси основ релігії, читання Корану, вивчення арабської мови. Викладачі працювали на добровільних засадах. А ще стали провадити церемонії одруження, згідно з канонами Ісламу, а також поховальні обряди.

Від 1995 року організація мала своє приміщення, надане місцевими мусульманами, проте 2000 року мусила його звільнити й орендувати приміщення для молитов, обрядів та уроків. 2006 року за допомогою асоціації «Альраід» було придбано приміщення під повноцінний ісламський культурний центр — це стало радісною новиною для мусульманської громади, що на той момент налічувала понад 6 тисяч вірних і конче потребувала мечеті, приміщення для урочистих і жалобних подій, а також навчальних класах.

Відтоді громадська організація «Віра» налагодила продуктивну співпрацю не тільки з одновірцями з інших регіонів, але й з громадами інших релігій у Запоріжжі та області, а також із дитячими будинками, школами та вишами міста.

Поява ісламського культурного центру відкрила нові обрії не лише для мусульман Запоріжжя, що тепер могли збиратися на молитви й різні заходи, навчатися релігії, а й для всіх, хто хоче більше дізнатися про Іслам, щоб розширити свій кругозір або в межах курсу релігієзнавства. Так, від 2006 до 2015 рік запорізький ІКЦ провів ознайомчі лекції про Іслам та екскурсії мечеттю для понад 10 тисяч студентів та учнів старших класів.

Окрім того, ісламський центр громадської організації «Віра» став для місцевої влади громадським органом, що обстоює інтереси мусульманської громади.

Контакти:

тел.: +38 (0612) 62-66-75

Адреса: Україна м. Запоріжжя-69000, вул. Пушкіна, 68 а/я 655 

e-mail: vera[at]arraid.in.ua

 

Новини організації

Сторінки

Підписатися на Віра - Запоріжжя

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси