Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Київські ліцеїсти-мусульмани організували захід, присвячений Рамадану

12.03.2024 / 12

7 березня у столичному ліцеї «Наше майбутнє» відбувся захід до початку священного Рамадану. З цієї нагоди учні всіх класів разом з учителями підготували цікаву програму.

Захід розпочався читанням аятів Священного Корану: 

«О ви, які увірували! Встановлено для вас піст — так само, як він був встановлений для тих, що жили давніше за вас. Можливо, ви будете богобоязливі!» (2:183)

За словами вчителя ісламської етики та арабської мови Мамеді Ібрагімова, смисл посту в місяць Рамадан — очищення серця, адже в цей період мусульмани мають зосередитися на своїй вірі, уникаючи по змозі повсякденних турбот. Це є час глибоких роздумів, очищення та поклоніння Всевишньому:

— Цілий рік більшість із нас не приділяли належним чином уваги Корану, посту, милостині (садака) та іншим способам поклоніння. Однак цей місяць Всевишній Аллаг дав нам як місяць повернення до Нього — щоб ми трохи зупинилися й замислилися над тим, що цей світ є тимчасовий.

Усі класи взяли участь у програмі: хтось підготував тему, а хтось долучився до оформлення зали.

— Дехто з учнів розповідав вірші про Рамадан, дехто підготував нашид про Рамдан, а учні старших класів розповіли, які правила та моральні норми мають бути враховані під час посту в цей священний місяць. Поговорили, звісно, про важливість та основи Рамадану, — каже директорка навчального закладу Руслана Марцинішина. — Учні добре підготувалися та розповіли навіть про те, яку їжу краще вживати на сухур, щоб почуватися бадьоро протягом дня. А також, як краще переривати піст увечері, згідно з сунною нашого пророка Мухаммада (мир йому і благословення).

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси