Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Учні ліцею «Наше майбутнє» відвідали виставку «Корани, що пережили депортацію»

11.03.2024 / 11

Активістки громадської організації «Мар’ям» у рамках виставки «Корани, що пережили депортацію» провели лекції для учнів столичного ліцею «Наше майбутнє».

Учні 10–11 класів разом з учителями завітали до «Кримського Дому» на виставку Коранів. Старшокласники ознайомилися з історіями восьми Коранів, що разом з їхніми власниками пережили депортацію.

Афізе Аметова, активістка ГО «Мар’ям», розповіла учням про історію та значення Корану для кримських татар:

— Як ви бачите, ці Корани свідчать про те, яку важливу роль вони відіграють у житті кримських татар. Під час депортації в 1944-му [в людей] було від 5 до 15 хвилин на збори своїх речей. Звісно, більшість з них узяли Коран, бо це — Священна Книга, повна збірка законів, за якими кримські татари живуть. Шанування, повага до Корану — на першому місті.

Екскурсія відбулася напередодні важливого для мусульман місяця: 11 березня — початок благословенного місяця Рамадан, тож Сюзанна Іслямова, членкиня Ліги мусульманок України, поговорила з гімназистами про важливість Корану для всіх мусульман:

— Ми всі чекаємо на цей благословенний місяць — місяць наповнення та благословення. Рамадан — це місяць поклоніння, а ще місяць, коли зіслано Коран. Ми повинні приділяти особливу увагу читанню Корану, адже в цей місяць нагорода за це в багато разів більша. Звісно, це має бути стимулом для кожного мусульманина.

Юні відвідувачі виставки активно ставили питання лекторкам та уважно слухали відповіді.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси