Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Плекання природи — наш пріоритет»: мусульмани Львівщини приєдналися до акції садіння дерев

29.04.2023 / 25

Активісти Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада разом із небайдужими львів'янами вкотре долучилися до акції садіння дерев.

У рамках проєкту Greening of the Planet та ініціативи «ДоброДій» 22 квітня, у Всесвітній день Землі, в 6 місцях Львівської области посаджено близько 32 тис. дерев. 

Мета акції — посадити 1 млн дерев силами 5 тис. людей в Україні та світі, а ще зібрати гроші на купівлю автомобіля для потреб ЗСУ.

Цієї весни волонтери-мусульмани саджали сосни та дубки на території Яворівського лісгоспу. На локації працювало близько 40 людей, 12 з них — мусульмани.

За словами координаторки акції Софії Умрякової, садити дерева для мусульман означає робити те, що подобається Богові: 

— Ми не перший раз беремо участь у садінні дерев разом з активістами спільноти «ДоброДій», що й не дивно, адже мусульмани в Україні дбають про благо своєї Батьківщини. Цього разу ми вперше долучилися до садіння дерев, але робимо це, як я вже сказала, щороку. Плекання природи, створеної Всевишнім Аллагом — пріоритет для послідовників ісламу. Мало того, це частина релігійних приписів. Садячи дерева, ми, мусульмани, чинимо довготривалу милостиню, садака-джарія.

Головна ініціаторка акції Ганна Крисюк, засновниця добродійного фонду «Озеленення України» у прямому етері координувала активність в областях України та 30 країнах світу, де загалом на 70 локаціях українці посадили 1 млн дерев.

— Ми третій рік поспіль садимо дерева як в Україні, так і у всьому світі. На нашому рахунку вже 34 млн дерев, з них близько 10 млн — в Україні. Наша мета — відновлення екосистеми планети та об’єднання людей навколо соціальних цілей, — зазначила пані Ганна.

Довідка. Садака-джарія — довготривала (безперестанна) милостиня. Поки пожертва чи якесь добре діло дають користь, пожиток людям, той, хто зробив їх отримуватиме нагороду, навіть після його смерті.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси