Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Застосування знань на практиці врятує чиєсь життя»: тренінг з домедичної допомоги відбувся в ІКЦ Києва

16.02.2023 / 107

15 лютого в Ісламському культурному центрі Києва відбувся тренінг з надання домедичної допомоги. Захід організований за ініціативою Конгресу мусульман України для співробітників і волонтерів, також у ньому могли взяти участь усі охочі. 

Тренінг провели військові парамедики Ольга Башей та Микола Хустов. 

За словами Ольги Башей, під час війни надзвичайно важливо ділитися знаннями з цивільними:

— Українці перебувають в умовах війни, тому ми наочно продемонстрували, як зупинити артеріальну та венозну кровотечі різних ділянок тіла, розглянули види транспортування пораненого до безпечної зони. Також проговорили послідовність дій за алгоритмом MARCH «Тактична медицина» (Tactical Combat Casualty Care — Тактична допомога пораненим у бою).

Микола Хустов нагадав присутнім, що за українським законодавством цивільна особа, яка намагалася врятувати пораненого або постраждалого, не нестиме відповідальности в разі його смерті:

— Тому не варто залишатися осторонь і просто чекати карету швидкої допомоги. Здебільшого час іде на хвилини. Хто знає, можливо, застосування [ваших] знань на практиці врятує чиєсь життя. 

Президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов зазначив, що знання, що здобувають учасники таких тренінгів, мають велике значення, особливо в такий час: 

— Підвищення рівня знань мусульман у різних сферах життя — одне з найважливіших завдань, що ставлять перед собою ісламські культурні центри. Уміння надати домедичну допомогу може знадобитися будь-коли та будь-кому — для цього потрібні базові знання в цій сфері. З огляду на це ми вирішили провести тренінг в ІКЦ. 

Теоретична частина тренінгу закріплювалася практикумом: учасники накладали турнікети та джгути, щоб зупинити кровотечу, навчалися робити перев'язку, непрямий масаж серця, дізналися про способи транспортування поранених. 

Шейх Сейран нагадав присутнім один з аятів Священного Корану:

«…Хто вбереже душу (життя), той наче збереже життя всім людям» (5:32).

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси