Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

В Ісламських культурних центрах успішно завершився перший семестр вивчення Корану

03.02.2023 / 18

Всеукраїнська асоціація з вивчення Корану спільно з Конгресом мусульман України навчає мусульман Книги Аллага. Заняття відбуваються майже в усіх ІКЦ в різних областях.

За словами директора Ісламського культурного центру Києва Ісмаїла Кади, перший семестр вивчення Корану завершився успішно, більшість учнів засвоїли програму:

—  Для нас важливо, щоб мусульмани знали якнайбільше сур Корану — це гарантія того, що навіть за відсутности паперових, електронних чи інших носіїв інформації, поки житимуть знавці Корану, слово Послання житиме поміж людьми. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) казав: «Найкращий з-поміж вас — той, хто вивчає Коран і навчає його інших».

Найбільше учнів відвідують гуртки Корану в Києві, тут їх близько 70. Також навчання відбувається в ІКЦ Львова, Чернівців та Одеси. 

Учнів традиційно розподіляють на три категорії. Одні вивчають нові сури та закріплюють вивчене,  друга група навчається читати Коран за всіма правилами (таджвід), а ті, хто знає напам’ять найбільше, маю програму щоденного повторення вивчених сур.

За словами одного з викладачів Корану, Хайдера аль-Хаджа, Всеукраїнська асоціація з вивчення Корану не тільки дає можливість усім охочим вивчати священні тексти Послання та арабську мову, що нею вони зіслані людству, а ще й організовує та проводить щорічні конкурси читців Корану: 

— З волі Всевишнього ми завершили перший етап навчання. Наближаючись до благословенного місяця Рамадан, ми готуємося до чергового всеукраїнського конкурсу читців Корану. Учасники матимуть можливість показати свої таланти та здібності, на переможців чекатимуть призи. 

Конкурси Корану мотивують вивчати Священну Книгу, поглиблювати знання, зміцнюють духовність, а головне — таким чином традиція хафізів (знавців Корану), що передають священний текст з уст в уста, не переривається. 

— Вивчення Корану напам’ять — суспільний обов'язок мусульман. Якщо у громаді нема хафіза, то гріх невиконання припису Всевишнього лягає на всіх її членів, — підкреслює Ісмаїл Кади.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси