Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Президент Конгресу мусульман України зустрівся з єпископом Малхазом Сонгулашвілі

18.07.2022 / 44

Єпископ Євангельської баптистської церкви Грузії під час свого візиту до України відвідав головний офіс Конгресу мусульман України в Києві. Зустріч Малхаза Сонгулашвілі з президентом КМУ Сейраном Арифовим водночас стала знайомством.

Гість розповів про мету приїзду до України та діяльність очолюваної ним церкви, а також запевнив у твердій підтримці ним і грузинським народом справедливої боротьби українців за незалежність своєї країни:

— Коли почалося повномасштабне вторгнення [Росії до України], то ми вирішили зібрати представників усіх конфесій на спільну молитву. Ми запросили до себе в собор християн, мусульман, юдеїв, і всі разом правили таку скромну молитву за мир в Україні. 

За словами пана Малхаза, його церква робить особливий акцент на розвитку міжконфесійного діалогу, тож такі молитви стали традицією: 

— Щотижня у п'ятницю ввечері ми запрошуємо та [збираємо] всіх людей, вірних, що моляться Єдиному Богу, та пропонуємо помолитися разом. Ми навіть створили таку спеціальну молитву за Україну, видрукували листівки з її текстом і роздаємо людям.

Сейран Арифов подякував єпископові за візит та увагу до України, в тому числі до життя українських мусульман, ознайомив з діяльністю Конгресу мусульман України, становище мусульманської громади та кардинальні зміни, яких вона зазнала. Ішлося і про історичну долю послідовників ісламу в нашій країні, передусім корінного народу України —  кримських татар. Окремо президент КМУ розповів про добродійні проєкти, що їх Конгрес реалізує від початку війни, інформаційну діяльність організації та підтримку нею військових. 

Малхаз Сонгулашвілі висловив своє захоплення тим, на що спромігся український народ: 

— У перші дні повномасштабного вторгнення ми з великим острахом спостерігали за тим, що відбувалося у вас, і боялися, що Росії вдасться досягти своїх цілей. Але українці здивували цілий світ, стали героями та показали справжній приклад того, що означає любити й боронити свою країну. Я також знаю, що представники різних релігій та світоглядів приєдналися до цієї боротьби, і мусульмани також багато робили й роблять для України — це викликає велику повагу.

Шейх Сейран зазначив, що і Грузія добре знає, що таке немотивована несправедлива агресія з боку імперського сусіда, тому грузинський народ розуміє, що переживають українці. Також президент Конгресу мусульман України  висловив упевненість у тому, що з волі Всевишнього справедливість запанує, а мусульмани України моляться за мир і перемогу країни в цій війні.

На прощання співрозмовники обмінялися подарунками: єпископ Малхаз вручив шейхові Сейрану картину та отримав у подарунок переклад Корану українською мовою.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси