Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Представниця львівського ІКЦ — серед спікерів Програми «Діалог»

14.06.2022 / 46

Програма «Діалог», започаткована Центром міжрелігійного діалогу «Лібертас» у партнерстві з Центром міжрелігійного порозуміння (США), Центром Івана Павла II (Ватикан) та Інститутом релігії і суспільства УКУ, стартувала в червні 2021 року. Цьогорічна, вже друга, Програма «Діалог» днями почала роботу у Брюховичах на Львівщині. Перша інтеграційна сесія, що робить акцент на міжрелігійному діалозі за умов війни, зібрала учасників різної віри.

Як розповів т. в. о. муфтія ДУМУ «Умма», імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів) Мурат Сулейманов, серед спікерів була Аліна Мартинова — історик, письменниця, викладач, волонтерка, переселенка з Донбасу, що тепер живе з родиною у Львові.

«На жаль, я не зміг бути присутній на відкритті першої сесії другої Програми „Діалог“, був у відрядженні у Дніпрі, тож із віровченням і традиціями ісламу, поглядами мусульман, зокрема українських, на міжрелігійний діалог та співпрацю учасників програми ознайомила гідна представниця української умми, історик, письменниця та викладачка Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада пані Аліна Мартинова. Крім лекції та доповіді, що вона прочитала, учасники мали змогу поставити будь-які запитання щодо ісламського віровчення, історії виникнення цієї релігії та її сьогодення, про життя мусульман у різних країнах світу тощо», — розповів Мурат Сулейманов.

Пані Аліна знайома нашим читачам за дитячими оповіданнями, що їх вона писала свого часу для газети «Арраід», та за книгою для дітей шкільного віку «Мухаммад і ти», авторкою якої вона є. Водночас релігієзнавці цінують її як дослідницю теми класичних ісламських біографій та біографій західного зразка, класичної ісламської писемної історичної та біографічної спадщини, класичних творів арабських істориків. Так, об’єктом її розвідок була «Сіра» Iбн-Хішама, Ат-Табарі та інших. Також вона вивчає роботи західних дослідників, що використовують сучасний інструментарій історичної науки, звертаючись до арабських першоджерел.

Інтеграційна сесія складалася з лекцій та практичних занять, воркшопів та зустрічей із представниками конфесій. Зокрема, з лекціями виступили дисидент і громадський діяч, віцеректор УКУ Мирослав Маринович, психотерапевт, доцент Львівського національного медуніверситету Сергій Кирилюк, завідувач кафедри богослов'я УКУ Віктор Жуковський, релігієзнавець Роман Назаренко, історикиня, доцент УКУ Світлана Гуркіна, директор Інституту історії Церкви УКУ Олег Турій. Учасники також мали можливість ознайомитися з віровченням і традиціями християнства, юдаїзму — у цьому їм допомогли єпископ-помічник Львівський УГКЦ Володимир (Груца), керівниця музею «Слідами галицьких євреїв» Ольга Лідовська.

Програма триватиме до жовтня 2022 року. За цей час на її учасників чекають ще онлайн-лекції.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси