Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Конгрес мусульман України взяв участь у заходах пам'яті жертв депортації

20.05.2022 / 9

В Україні та світі 18 травня відзначили 78-мі роковини трагічної депортації кримськотатарського народу. Ісламські культурні центри Конгресу мусульман України взяли активну участь у заходах пам'яті жертв депортації кримських татар 1944 року. Більшість традиційних жалобних заходів на державному та регіональному рівнях скасовані через воєнний стан і неможливість їх проведення, але до небагатьох акцій, що відбулися в Києві, Львові, Чернівцях та інших містах, активісти КМУ намагалися долучатися.

Президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов висловив співчуття всім кримським татарам, адже депортація торкнулася кожної кримськотатарської родини. На його офіційній фейсбук-сторінці опублікована листівка з текстом: «Пам'ятаємо про геноцид кримськотатарського народу та молимося за всіх, хто загинув на вигнанні».

Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада у Львові організував молебень (дуа) за жертвами депортації. Долучитися до спільної молитви запросили всіх охочих львів’ян і гостей міста. За словами імама ІКЦ Мурата Сулейманова, пам’ять — важливий інструмент для того, щоб перешкодити таким трагічним депортаціям народів у майбутньому: 

— А дуа-молитву мусульмани взагалі вважають своєю зброєю. Тому, на мою думку, проведення саме таких заходів у пам'ятні дні має велике значення.

Імам та активісти львівського ІКЦ взяли участь і в інших заходах у місті: розгортанні українського та національного кримськотатарського прапорів на площі перед пам'ятником Шевченку, а також в артакції OpenSky. Слово під час неї мав також шейх Мурат, що згадав про трагічні події травня 1944-го та прочитав суру «Аль-Фатіха».

Спільний дуа-молебень організували й в Ісламському культурному центрі Чернівців. Імам Мухаммад Мамутов, за традицією, читав аяти з сури «Ясін», а потім присутні разом помолилися за всіх загиблих під час депортації.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси