Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Мусульмани України відзначили свято Ід аль-Фітр

12.04.2024 / 15

10 квітня українські мусульмани разом з одновірцями у світі відзначили одне з головних ісламських свят, Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам). Свято завершення посту — час радости для вірян.

У мечетях ісламських культурних центрів, що діють у різних містах під егідою Конгресу мусульман України, відправили святкові молитви. До свята активісти кожного ІКЦ підготували розважальну програму для своїх гостей.

У Києві святкова молитва зібрала близько 1200 мусульман різних національностей. Після неї одновірці вітали одне одного, всіх частували східними солодощами. Лунали нашиди, а молодших прихожан — їх було 250 — чекали батути та різні атракціони. Звісно, не залишили їх і без солодких подарунків. 

На Буковині, в Чернівцях, після святкової молитви відзначили подяками тих, хто брав активну участь в організації іфтарів і допомозі в цей священний місяць. На свято прийшли 80 прихожан мечеті ІКЦ — найбільше від початку повномасштабного вторгнення РФ.  Щасливі діти з подарунками разом з батьками долучилися до частування.

В Одесі святкова проповідь і молитва почалися під звуки вибухів — стався черговий ракетний удар агресора по місту. Однак ніхто не спішив покинути свято. Гостей пригощали різними ласощами та смачною самсою. З нагоди свята юні мусульмани підготували пісню для своїх батьків. Після подарунків, на дітей чекала розважальна програма: солодка вата, мильні бульбашки та батут викликали купу позитивних емоцій. Свято завершили приготуванням шашлику. Загалом на ньому побували до 300 вірян.

Почесним гостем свята у Львові став шейх Саід Ісмагілов, колишній муфтій ДУМУ «Умма», що боронить Україну у складі ЗСУ. Прочитавши святкову хутбу, присвячену вдячності Аллагові та стійкості вірних, він очолив святкову молитву львівських мусульман. Після офіційної частини всі вирушали на частування. Для дітей були подарунки та  окрема програма з аніматорами. Не обійшлося, звісно, й без солодощів і святкового таджицького плову.  Свято зібрало понад 200 людей.

У Дніпрі святкову молитву відвідали понад 120 прихожан. Після неї всіх частували смачним пловом і солодощами. Для дітей  організатори підготували конкурси з подарунками.  

Вінниця, Харків, Запоріжжя та Суми також не залишилися без свята. Місцеві мусульмани відправили в мечетях святкову молитву, потішивши дітей розвагами та подарунками. Скрізь для гостей були солодощі та частування.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси