Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Третина Рамадану позаду: як проходить священний місяць в ісламських культурних центрах

25.03.2024 / 65

Вже третій  рік поспіль мусульмани України зустрічають Рамадан в умовах війни. Однак ісламські культурні центри, що працюють під егідою Конгресу мусульман України в українських містах, намагаються організовувати насичену духовну програму для вірян.

Перед початком благословенного місяця в Києві відбулася  роздача продуктових наборів для нужденних і переселенців з окупованих територій. На першу довгоочікувану  таравіх-молитву зібралися майже 400 вірних, у тому числі близько 80 жінок. Для мусульман столиці в ісламському культурному центрі щодня, крім четверга, проводять іфтар. Перед кожною молитвою-таравіх — урок-нагадування для жінок і чоловіків. Піст і Коран пов'язані один з одним, і читання та вивчення Корану в цей період — більше, ніж традиція, тож саме в Рамадан у Києві відбувається конкурс читців Корану. 

У незламному Харкові близько ста прихожан збираються на молитви та іфтари в місцевому ІКЦ «Аль-Манар». 

Щоп’ятниці, в суботу та неділю активісти ісламського центру готують смачні іфтари для жінок і чоловіків. Віряни приходять ще перед молитвою-магриб — у цей час у мечеті йде коротка лекція про властивості Рамадана. Мусульмани Харкова долучаються до читання Корану, а після духовного наповнення на них чекає трапеза. Вечір минає в поклонінні — молитві-таравіх

Цей місяць дуже важливо робити якнайбільше добрих справ. Активісти ІКЦ роздали харчові набори, що дозволять вірним повноцінно провести Рамадан без потреби в основних продуктах.

В Одесі до звичайної програми Рамадану додалася опіка над сім'ями, евакуйованими з Сектору Газа. З першого дня Рамадану активісти ІКЦ «Аль-Масар» усіма силами допомагають українцям, що потребують підтримки в цей складний час. Для жінок організували щоденну програму: урок і спільне читання Корану до вечірньої трапези. 

У стінах мечеті щовечора відбувається іфтар, де прихожани можуть скуштувати страви різних національних кухонь: від арабської до узбецької. 

Діти мають свою  програму, зокрема щоденні уроки ісламу. Маленькі гості ІКЦ готують виступи до свята, вивчають пісні. Загалом щодня тут збираються близько 250–300 мусульман. 

Мусульмани Львівщини щовечора зустрічаються на молитві-таравіх в ІКЦ ім. Мухаммада Асада. Прихожани мечеті отримують духовні настанови та читають разом Коран у перервах між молитвами. Іфтари тут — щонеділі, а також у вівторок і четвер. Звичайно, в цей місяць в  ісламському центрі проводять уроки для дітей. Для нужденних на початку Рамадану роздали продуктові набори.

У Вінниці та Чернівцях для чоловіків і жінок в ісламських культурних центрах щовечора проводять молитву-таравіх. Також є маленькі нагадування про важливість поклоніння та наповнення в цей місяць. Діти приходять на спеціальні уроки, а дорослі збираються для читання Корану та молитов. Прихожани мечеті беруть участь у колективних іфтарах, організованих ІКЦ.

Запоріжжя та Дніпро також розпочали Рамадан роздачею продуктових наборів нужденним. В ісламських центрах щодня проводять уроки для вірних і відправляють колективну молитва-таравіх. Тепла атмосфера священного місяця збирає в мечетях  чоловіків, жінок і дітей.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси