Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

450 баранів і 15 биків: мусульмани столиці діляться жертовним м’ясом

07.07.2023 / 97

В Ісламському культурному центрі Києва з нагоди свята Ід аль-Адха (Курбан-байрам) Конгрес мусульман України роздав м'ясо, пожертвуване мусульманами.

Так званий курбан цього дня отримали 500 найбільш незахищених сімей. Кошти на придбання жертовної худоби надали Конгрес мусульман України, добродійний фонд Human Appeal Australia, сирійська організація SDI (Social Development International), а також палестинська організація «Благі справи».

Роздача почалася з читання сур Корану, спільної молитви та слів муфтія ДУМУ «Умма» Мурата Сулейманова, що нагадав присутнім про значення цього свята та обов'язки вірних:

— На другий день свята Курбан-байрам ми зазвичай роздаємо м'ясо жертовних тварин малозабезпеченим сім’ям, сиротам, інвалідам і родинам [вимушених] переселенців. У Києві кілька сотень сімей щороку на свята отримують свою частку від щедрости, якою діляться люди.

Як повідомив директор ІКЦ Києва Ісмаїл Кади, цього разу в жертву принесли 450 баранів і понад 15 биків:

— Близько 7 кг свіжого м’яса отримала кожна малозабезпечена сім’я. Коли Ібрагім (Авраам, мир йому) був готовий дати в жертву Всевишньому на знак покори Його волі власного сина, Аллаг в останню мить замінив його бараном — саме тому мусульмани жертвують худобу. Суть цього вчинку — бути щедрим, жертовним, відданим Аллагові та вдячним за прямий шлях, релігію іслам. З цією метою жертовне м'ясо ділять на частини: одну роздають нужденним, [одну] дарують близьким, і лише частина лишається в жертводавця. <…> До цьогорічної пожертви долучилися й наші брати-мусульмани, іноземні студенти, що через повномасштабне вторгнення РФ мусили покинути Україну.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси