Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Мусульмани Києва провели акцію безоплатного донорства крови

06.06.2023 / 58

В Ісламському культурному центрі Києва у п’ятницю, 2 червня, відбулася чергова акція здачі крові. Ініціаторам заходу безоплатного донорства крови стали Конгрес мусульман України та громадська організація «Мар’ям» у співпраці з обласним центром крови.

Бригада лікарів і лаборантів прибула безпосередньо до ІКЦ, а його адміністрація підготувала приміщення для роботи.

Сама процедура завжди розпочинається з обстеження потенційного донора. Лікар оглядає кожного, вимірює артеріальний тиск, проводиться аналіз крови на визначення групи та резус-фактору, й лише після цього людину допускають або не допускають до здачі.

Перед і після здачі крови донори мали змогу перекусити бутербродами, випити солодкого чаю з печивом.

За словами голови ГО «Мар’ям» Амаль Ткаченко, що була сьогодні донором, імовірність пропустити таку можливість близька до нуля, адже жінка керується аятом Корану: «…хто вбереже душу, той наче збереже життя всім людям» (5:32).

— Я вважаю, що в цій ситуації ми повинні мислити: а хто, якщо не ми? Мусульмани ведуть досить здоровий спосіб життя, з релігійних міркувань, — розповідає вона. — Чому б не поділитися тим, що в нас є, з тими, хто цього потребує? Мало того, Всевишній Аллаг каже: «Тож допомагайте одне одному у справах праведності та богобоязливості, але не допомагайте одне одному у справах гріха та ворожнечі» (Коран, 5:2).

Варто зазначити, що КОЦСК (Київський обласний центр служби крові) видавав кожному донору невелику суму як компенсацію за харчування, на обід. Проте мусульмани вирішили пожертвувати ці гроші як садаку, добровільну милостиню.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси