Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Акція, організована активістами Конгресу мусульман України, збільшує масштаби» — Сейран Арифов

04.05.2023 / 23

Активісти Конгресу мусульман України пів року тому започаткували акцію роздачі плову нужденним і малозабезпеченим. Щотижня мусульмани безплатно годували понад сотню людей в Одесі. 

Після невеликої перерви у благословенний місяць Рамадан волонтери одеського ІКЦ «Аль-Масар» відновили роздачу їжі, збільшивши кількість порцій.

У день Ід аль-Фітр активісти мечеті вирішили приготувати ще більше їжі, щоб нагодувати максимальну кількість людей.

На честь свята разом із традиційним пловом пропонували солодощі на вибір. Загалом роздали близько 340 порцій. 

За словами директора одеського ІКЦ Хамзи Іси, роздачу колись починали з 70 порцій: третина була для прихожан мечеті, частина для сусідів, частина — нужденним і переселенцям. Розповідаючи про це на фейсбук-сторінці ІКЦ «Аль-Масар», він згадує аят сури «Аль-Інсан»: 

«Вони дають їжу, що люблять самі, нужденному, сироті та полоненому, хоча й самі потребують її» (Коран, 76:8).

За словами президента Конгресу мусульман України Сейрана Арифова, такий вияв доброчинности найкраще демонструє всю глибину та красоту ісламу:

— Акція організована за ініціативи активістів-волонтерів КМУ, збільшує свої масштаби. Попри всі складнощі мусульмани України підтримують і реалізують ідеї розповсюдження доброчинности. Особливо щодо вразливих верств, що опинилися у скрутному матеріальному становищі. З волі Всевишнього, майже чотири сотні нужденних нагодовані. Альхамдулілляг, тішуся з цього приводу! 

Під час святкової акції кільком десяткам людей не стало плову. Щоб не лишити їх без нічого, організатори вирішили дати кожному по 200 гривень. 

— Нас вразила кількість людей, що прийшли по їжу в день свята. Їх було понад 340 — навіть для організаторів це було несподівано. І порцій не вистачило, хоча зазвичай залишається ще для наших прихожан. Тому ми роздали по 200 гривень, щоб кожен міг купити собі їжу та не пішов із порожніми руками. Вони прийшли з самого ранку, ще й стояли в черзі. Але, з ласки Всевишнього, альхамдулілляг, усі лишилися задоволені, — каже Хамза Іса.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси