Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

1 500 мусульман відсвяткували Курбан-байрам в ІКЦ Києва

07.07.2023 / 111

У світлий день Ід аль-Адха (Курбан-байрам), великого мусульманського свята жертвоприношення, Ісламський культурний центр Києва відвідали понад 1 500 вірних. Приміщення мечеті й навіть подвір’я були заповненні мусульманами. 

Після святкової молитви, що її відправив муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов, розпочалася культурно-розважальна програма. На дітей чекали батутна зона, повітряні кульки, солодощі та подарунки.

Шейх Мурат привітав одновірців, нагадавши  про глибокий смисл і значення цього свята:

— Шановні мусульмани, шановні брати і сестри! Щиро вітаю вас від імені Духовного управління мусульман України «Умма» з великим мусульманським святом Курбан-байрам, яке символізує відданість Всевишньому Аллагові, жертовність, любов до ближнього. Тому для нас дуже важливо пам'ятати про пророка Ібрагіма (мир йому). Все своє життя він віддавав щось заради Аллага. Не можу не згадати і про День Конституції України. Вітаємо мусульман України та всього світу, просимо у Всевишнього Аллага миру й милости для нашої країни. Прошу Всевишнього, щоб українські мусульмани мали змогу повернутися до своїх домівок, і я особисто — до Криму.

До присутніх із вітанням і добрими побажаннями звернувся президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов:

— У цей прекрасний день нас переповнюють лише позитивні емоції одного з двох великих мусульманських свят. Як ми знаємо, перше свято пов’язане з першим стовпом ісламу, постом у місяць Рамадан — це свято розговин. Друге свято — Курбан-байрам, свято жертвоприношення, пов'язане з таким стовпом ісламу, як хадж. Воно символізує готовність жертвувати заради Всевишнього Аллага. Хочу від імені Конгресу мусульман України привітати мусульман України та цілого світу з цим великим святом. Ми радіємо в цей день і намагаємось створити святкову атмосферу попри те, що досі точиться кривава російсько-українська руйнівна війна.

Святкування на подвір'ї ІКЦ тривало кілька годин. Поки діти розважалися, дорослі вітали один одного та частувалися.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси