Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Акція до дня пам’яті жертв депортації кримських татар відбулась в Чернівцях

18.05.2023 / 19

Активісти Ісламського культурного центру «Аль-Гуфран» спільно з громадською організацією «Ана-Юрт» організували акцію до Дня пам'яті жертв депортації кримських татар.

За словами очільниці «Ана Юрт» Ніяри Мамутової, мусульмани Чернівців вважали своїм обов'язком привернути увагу до цієї трагічної події в історії корінного народу України:

— Ми вийшли в середмістя з кримськотатарськими прапорами в руках. Біля пам’ятника Шевченка стояв стенд з фото, де була інформація про історію цього страшного дня.

Волонтери, що долучилися до акції, розповідали перехожим про депортацію. Зацікавленим давали буклет з докладною інформацією про геноцид кримських татар. На стенді  розмістили зображення мапи з географією виселення кримських татар, а також старі фото того періоду:

— Люди підходили, читали. Хтось проходив і висловлював підтримку, хтось пригадував своїх знайомих кримських татар і підкреслював працьовитість народу. Молодь підходила, й казали, що бачили кримських татар тільки по телебаченню, а ось їхні дідусі розповідали їм про депортацію кримських татар, бо в цьому регіоні українці також зазнали виселення зі звинуваченням.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси