Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

В ІКЦ Чернівців відбувся День арабської мови

24.12.2022 / 19

18 грудня в Ісламському культурному центрі «Буковина» провели тематичний захід до Дня арабської мови.

За словами імама ІКЦ Чернівців Мухаммада Мамутова, такі заходи активісти ісламських центрів в Україні проводять щороку:

— Попередні роки захід проводили масштабніше. Цього року через війну ми сильно не готувалися, все відбулося в камерному форматі. Я коротко розповів прихожанам мечеті про арабську культуру. Цього року День арабської мови припав на неділю, тож діти, що приходять на недільну школу, також узяли участь у заході.

Шейх Мухаммад розповідає, що він символічно переодягнувся в арабський одяг і саме так зустрів гостей заходу. 

Ніяра Мамутова, голова Ліги мусульманок України та активістка ІКЦ Чернівців, розповіла присутнім про каліграфію та арабське письмо. 

Спікерка підкреслила, що ознайомленням з різними культурами та вивчення їх — це обов'язок для мусульман. У своїй промові вона згадала аят: «О люди! Воістину, Ми створили вас із чоловіка та жінки й зробили вас народами та племенами, щоб ви знали одне одного» (49:13).

Наприкінці заходу присутні частувалися солодощами та піцою. Чоловіки заварили арабську каву з кардамоном, подавши її на мідній арабській таці. Охочі могли переодягтися та сфотографуватися у фотозоні в традиційному арабському одязі.

Довідка. 18 грудня 1973 року Генеральна асамблея ООН внесла арабську мову в число офіційних і робочих мов міжнародної організації, а 2012 року за пропозицією Марокко, Саудівскої Аравії та Лівії на 190-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО ця дата оголошена Всесвітнім днем арабської мови. Арабська мова надзвичайно важлива для мусульман, бо це мова Корану та молитви.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси