Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

В ІКЦ Києва на свято прийшло близько двох тисяч вірних

28.04.2023 / 78

Мусульмани України відсвяткували завершення священного місяця Рамадан і настання свята розговин, Ід аль-Фітр (Ораза-байрам). 

На святкову колективну молитву в мечеті Ісламського культурного центру Києва прийшло близько двох тисяч вірних. Прихожани почали збиратися задовго перед початком, проголошуючи, за традицією, такбір і салават — славлення Всевишнього Аллага та пророка Мухаммада (мир йому і благословення).

З вітальним словом до присутніх звернувся президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов

— Шановні брати і сестри, мусульмани! Я вдячний Всевишньому Аллагу за можливість зібратись разом у цей світлий день. Попри те, що вже вдруге ми мусимо зустрічати Ід аль-Фітр в умовах повномасштабної війни, нехай наші серця сьогодні будуть наповнені радістю. І водночас маємо у своїх дуа згадати тих, хто боронить нашу Батьківщину на фронті. Наші дуа сьогодні — за перемогу України над агресором.

Після молитви та хутби, яку провів муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов, люди вітали одне одного, висловлювали добрі побажання. Для найменших мусульман із нагоди свята вже традиційно на подвір'ї мечеті чекали подарунки та розважальна програма.

Амаль, учениця гімназії “Наше майбутнє”, зауважила швидкоплинність священного місяця:

— Мені дуже подобається сьогодні проводити час серед своїх друзів. У мене гарний настрій, і причиною цьому є свято. Трішки сумно, що закінчився Рамадан. Я щодня могла в мечеті зустрічатись з подругами, але зараз цей місяць скінчився, й ти не помічаєш як пройшов цей час.

За словами Альони прихожанки Київської мечеті, що не так давно прийняла іслам, її перший Рамадан пролетів на одному диханні:

— Протягом Рамадану я себе почувала чудово. Відчуття впевнености мені дало розуміння, для чого і для кого я це все роблю — тільки в ім'я Аллага. Сьогодні для мене особливий день, і я трохи схвильована. Всередині мене переповнюють радісні відчуття.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси