Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Іфтар за участи президента став містком для зміцнення зв’язків» — Сейран Арифов

11.04.2023 / 54

Президент України Володимир Зеленський узяв участь в іфтарі разом з українськими воїнами-мусульманами, представниками мусульманського духівництва та мусульманської спільноти України. Вечерю з головою держави розділив і президент Конгресу мусульман України (КМУ) Сейран Арифов. 

Захід відбувся на території Кримськотатарського культурного центру Birlik у Київській області.

Як наголосив Володимир Зеленський, Україна завжди пам’ятатиме героїзм тих, хто бʼється за те, щоб на всіх українських землях була свобода й безпека.

— На жаль, на землі Криму зараз, під російським триколором, панує зло, приниження, репресії, вбивства, війна… Але там, де почався шлях зла — саме там на нас чекає й перемога, перемога над цим злом. Деокупація Криму є безальтернативною не лише для України, а й для всього світу, — сказав президент.

За його словами, поважаючи територіальну цілісність усіх держав світу, Україна чекає поваги й до своєї територіальної цілісности — від Полісся до узбережжя Чорного та Азовського морів, адже кожна наша людина заслуговує жити вільно:

— За це ми й боремося, за це й моляться наші люди. Ми повернемося у Крим, і тоді у світ повернеться спокій, бо агресор програє. <…> Перемога нашої держави, кожного з нас, перемога України означатиме перемогу життя — життя всіх нас, усіх українців, абсолютно всіх конфесій, різного походження, але з однією мрією і однією вірою — вірою в добро».

За словами Сейрана Арифова, для мусульман іфтар став містком для зміцнення зв’язків між керівництвом країни та мусульманською громадою:

— Там (на іфтарі. — Ред.) зібралися мусульмани-військовослужбовці, що стоять на захисті нашої держави під час російської агресії. Показово, що серед присутніх були зовсім різні національности, без натяку на поділ. Очевидно, що цей захід був досить обмежений у рамках. Причиною цього є велика кількість мусульман, що гідно боронять незалежність України, проте фізично всіх зібрати для нагородження неможливо. 

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав життя, боронячи українську державу та її громадян. 

Очільник КМУ відзначив історичність події: 

— Маю надію, що візьмемо собі такий різновид іфтару за щорічну традицію. Це великий крок зі сторони президента. Гарним рішенням було об'єднати іфтар з нагородженням мусульман-військовослужбовців.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси