Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Делегацію з США та Європи прийняв Конгрес мусульман України

22.02.2023 / 121

Конгрес мусульман України зустрів делегацію релігійних діячів із Великої Британії, США, Польщі. Учасники делегації мали розмову з президентом КМУ Сейраном Арифовим в Ісламському культурному центрі Києва та поспілкувалися з прихожанами мечеті. 

У складі делегації були: рабин Чарльз Файнберг, учасник Міжконфесійної акції за права людини (Вашингтон, США); отець Марек Мілявіцький з Ордену Домініканців (Вроцлавська архиєпархія, Польща); Саїд Мекич, імам Центральної мечеті Кембриджа (Велика Британія); теолог, політолог, голова товариства «Пацієнт Європа» Матеуш Пйотровський, а також член правління цього товариства й координатор делегації Александр Темкін.

Делегація прибула до Києва, щоб помолитися за справедливий мир і дізнатися від релігійних лідерів України та представників державної влади про досвід життя та служіння в час війни.

За словами гостей, для них дуже важлива фізична присутність на місці подій, щоб  на власні очі побачити наслідки воєнних дій проти мирних міст України. 

Сейран Арифов розповів, що на зустрічі обговорювали загальну ситуацію в Україні, зокрема становище українських мусульман:

— Я розповів гостям про мусульманську громаду України, про Конгрес мусульман України та головні напрями нашої діяльности. Також говорили про рік запеклої боротьби України та наслідки російської агресії.

Імам Центральної мечеті Кембриджа Саїд Мекич відзначив неймовірну твердість українців, що чинять опір агресорові. Він поділився, що молиться за жертв цієї війни та їхні родини. 

— Людство поділене на різні нації, вони не знають одна одну. Найблагородніші люди, що бачать око Бога, розуміють потребу об’єднатися в цих умовах, — підсумував імам.

Він зазначив, що перед візитом дуже сподівався, що зможе відправити намаз в одній з українських мечетей:

— Я читав дуа за те, щоб помолитися разом із братами-мусульманами з України. Дуже радий і вдячний Всевишньому, що мені вдалося потрапити на молитву в мечеті Ісламського культурного центру [Києва] та ближче познайомитись з представниками Конгресу.

Наприкінці візиту делегація переглянула відеоролик про підсумки діяльности Конгресу мусульман України за рік війни. 

Гості пообіцяли донести правдиві свідчення про події в Україні до релігійних громад і ЗМІ у своїх країнах.

Довідка. Це вже другий візит делегації релігійних діячів до Києва, організований Товариством «Пацієнт Європа», що шукає способи розв’язання найбільших викликів для Європи: пандемій, надзвичайних ситуацій, воєн і кліматичної кризи. Учасники організації мають широкі контакти в різних країнах світу. Перший візит був у травні 2022 року, за його підсумками у Варшаві відбулася пресконференція.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси