Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Go East!»: Український бізнес шукає нові ринки і інвестиції в ісламських країнах

01.04.2016 / 667

Останнім часом українські виробники дедалі частіше виходять на ринки мусульманських країн, а ті, так само, розглядають можливості інвестування в українську економіку. Таке пожвавлення не лишилося без уваги як держави, так і приватних ініціатив, що почали активно працювати в цьому напрямку.

Конференція Capturing New Markets («Вихід на нові ринки»), котра відбулася 29 березня в готелі Hilton Kyiv, стала одним з наймасштабніших тематичних заходів. На запрошення організаторів, видання Kyiv Post, у заході взяли участь два структурні підрозділи ВАГО «Альраід»: Центр досліджень і сертифікації халяль «Альраід», як організація, що допомогла вийти на ринки мусульманських країн багатьом українським виробникам, і партнер-господар — ресторан Family House, що працює при Ісламському культурному центрі Києва.

Подія зібрала дві сотні учасників: лідерів бізнесу, урядовців, дипломатів, експертів і науковців з України, Туреччини, ЄС, Близького Сходу та Північної Африки.

Заступник міністра аграрної політики й продовольства України з питань Євроінтеграції Валерія Рутицька представила Центр досліджень і сертифікації халяль «Альраід» як давнього й надійного партнера українського бізнесу, що не просто інспектує виробництва щодо відповідності нормам шаріату, видає рекомендації, як увідповіднити виробничий процес цим нормам і сертифікує товар, що має повне право маркуватися «халяль», а й допомагає виробникам вийти на ринки мусульманських країн.

Завдяки своїм високим стандартам, співпраці з ДУМУ «Умма» та неупередженості, Центр сертифікації халяль має добру репутацію в країнах Затоки, і видані ним сертифікати запобігли віри в регіоні: навіть найсуворіші офіційні комісії відвідували Україну з ревізією реальних умов виробництва й відповідності виданим сертифікатам і жодного разу не знайшли порушень і відхилень.

Як повідомила заступник директора центру Лариса Поліщук, вони з колегами не могли проминути нагоду «тримати руку на пульсі», бо крім сертифікації українських виробників вони консультують своїх клієнтів і в питаннях реалізації халяльної продукції на закордонних ринках, і для цього треба мати найактуальнішу інформацію.

Своєю чергою ресторан Family House успішно впорався зі створенням неповторної атмосфери Сходу — якраз між засіданнями секцій по Туреччині та арабським країнам: кавова церемонія з кавою у джезві, східні солодощі, сухофрукти й чай манили учасників до стійки фуршету своїми ароматами. Гості могли не тільки відсвіжитися й підкріпитися, а й ознайомитися з невеликою експозицією посуду для приготування та сервування кави, а майстер каліграфії Джамаладдин охоче писав тушшю всім охочим їхні імена, гасла та особливі побажання на спеціальних картках — як невеличкі сувеніри.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси