Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Українські та індонезійські мусульмани співпрацюватимуть тісніше

12.10.2018 / 10

Всеукраїнська асоціація «Альраід» домовилася про співпрацю з найбільшою та найавторитетнішою ісламською організацією Індонезії під час візиту її представників до штаб-квартири асоціації в Києві.

Членів «Muhammadiyah» («Мухаммадійя»), що завітали до ісламського культурного центру столиці в супроводі Надзвичайного Посла Республіки Індонезія в Україні Юдді Кріснанді, його дружини та дипломатичних працівників, зустрічали муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік і голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраїд» Сейран Арифов.

У складі індонезійської делегації був і сам Хейдар Нашир — голова «Muhammadiyah», а також пані Сітті Нурджанна Джахантіні — представниця «Аisyiyah», жіночого відділу цієї організації. Візит мав на меті встановлення дружніх зв’язків та обговорення співпраці мусульман України та Індонезії.

Під час зустрічі голова «Альраіду» Сейран Арифов розповів про мусульман України, їхні релігійні установи, програми, проекти й акції, що ініційовані мусульманськими активістами. Індонезійські одновірці дізналися й про саму асоціацію, що перетворилася на всеукраїнську зі створеної 1997 року міжобласної. Сьогодні це 20 організацій, об’єднаних на засадах рівноправного партнерства та певної централізації зі збереженням автономії, що дозволяє ефективно координувати діяльність та оперативно ухвалювати важливі рішення на місцях.

Гостям навели приклади успішних проектів, що служать на добро не лише українських мусульман, а й цілого українського суспільства. Доброчинність наочно демонструє прагнення послідовників Ісламу поліпшити становище соціально вразливих верств, без поділу на релігійну належність чи етнічне походження. Зокрема, згадали про допомогу вимушеним переселенцям, малозабезпеченим, старим і сиротам, опікування мешканцями інтернатів і безхатьками: останнім активістки Жіночої організації «Мар’ям» разом з волонтерами інших організацій щотижня допомагають ліками, речами, одягом і санітарно-гігієнічними засобами, а також годують домашньою їжею; регулярні акції з донації крові, допомогу лікарням, екологічні акції.

Окремою темою стала міжрелігійна комунікація та співпраця мусульман з немусульманськими організаціями та церквами. Індонезійська делегація дізналася, що світські та духовні навчальні заклади вже давно проводять лекції та практичні заняття з філософії, релігієзнавства саме на базі «Альраіду» — в ісламських культурних центрах асоціації; про молодіжні ісламознавчі школи за участю відомих науковців і громадських активістів.

Сейран Арифов пояснив положення Хартії мусульман України, підписаної з ініциативи ДУМУ «Умма» та Асоціації «Альраід» більшістю мусульманських громад нашої країни.

Представниця Ліги мусульманок України Ольга Фриндак задовольнила цікавість пані Сітті Нурджанни Джахантіні, ознайомивши її з напрямками роботи жіночих мусульманських організацій та рухів, що входять до складу асоціації. Соціально значущі проекти, реалізовані українськими мусульманками приємно вразив гостю.

Індонезійська сторона також розповіла про свою діяльність: «Muhammadiyah» також має мечеті та школи, допомагає нужденним, підтримує лікарні, веде просвітницьку діяльність, але має набагато більші людські та фінансові ресурси, потужнішу матеріальну базу — сотні лікарень, сотні шкіл і мечетей по всій Індонезії — та, відповідно, має величезний досвід роботи. Тож домовленість про дружбу та співпрацю, досягнута на зустрічі, і готовність до спільних проектів — добрий підсумок спілкування.

Як зазначив муфтій Саід Ісмагілов, для представників організації «Muhammadiyah» це був перший візит до ІКЦ Києва, натомість Посол Індонезії та співробітники посольства тут часті й бажані гості:

— Представники посольства Індонезії, зокрема пан Посол, часто відвідують мечеть, і не тільки на свята. Вони не просто гості наших численних заходів, а активні їхні учасники. Нагадаю, на фестивалі східної культури жінки з індонезійського посольства презентували традиційне національне вбрання, власноруч приготовані страви національної кухні та вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Хочу підкреслити, що Посол Індонезії здійснює не лише дипломатичну, а дуже широку культурну діяльність. Не тільки на державному рівні, а й на рівні міжлюдських комунікацій: цікавиться діяльністю релігійних громад, охоче знайомиться з представниками мусульманських організацій і духовних управлінь. Він  багато разів відвідував нашу мечеть, ісламський культурний центр і завжди запрошує до себе — не лише на ісламські чи державні свята. <...> Пан Юдді Кріснанді особисто опікується культурними проектами. Якщо хтось не знає, то це саме він заснував «Індонезійський сад» у Ботанічному саду ім. Гришка в Києві та відкрив індонезійські мініатюри в Парку мініатюр у Гідропарку.

Нагадаємо, Індонезія — найбільша за числом мусульман країна, як в абсолютному вимірі, так і в відсотковому: там живе 204 млн 800 тис. послідовників Ісламу — понад 80% населення.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси