Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Конгрес мусульман України підбив підсумки діяльности за минулий рік

13.02.2023 / 52

Наприкінці листопада 2021 року відбулися Установчі збори Конгресу мусульман України. На них офіційно оголошено про намір удосконалювати й розвивати діяльність попередника Конгресу, ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», на благо України та українського суспільства. 

Головні напрямки діяльности Конгресу — розвиток мусульманської громади України та промоція її інтересів у різних сферах життя, заохочення мусульман до громадянської активности, повноцінної участи в житті держави та суспільства.

Після початку повномасштабного російського вторгнення чимало мусульман мусили покинути Україну, погіршення економічної та гуманітарної ситуації вплинуло на рівень життя мусульманської спільноти, проте Конгрес продовжив свою діяльність на благо українських послідовників ісламу та всього суспільства.

Підбиваємо підсумки діяльности Конгресу мусульман України у 2022 році.

 

Доброчинність

У січні 2022 року, перед початком повномасштабного вторгнення РФ, Конгрес мусульман України організував акцію роздачі вугілля 300 малозабезпеченим сім’ям у Херсонської області, встигнувши роздати майже 70 тонн. Також у січні 2022 року на півдні України роздано понад 1200 продуктових наборів нужденним.

За минулий рік акції роздачі продуктових наборів відбувалися в багатьох регіонах України. Загалом роздано понад 15 тис. наборів у Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці, Києві, Чернівцях, Харкові, Львові, Житомирі, Івано-Франківську та інших містах.

Протягом року Конгрес мусульман України організовував інші добродійні акції: 500 родин отримали набори побутової хімії, 200 домашніх аптечок передані хворим людям і малозабезпеченим сім'ям; у рамках акції «Зимова допомога» роздано 300 ковдр та електроогрівачів, а ще близько 5 тис. осіб отримали адресну допомогу. 

В Ісламському культурному центрі Львова відкрито постійний аптечний пункт, де малозабезпечені люди могли отримати потрібні ліки. Частину медикаментів Конгрес мусульман передав лікарням і поліклінікам.

В Ісламському культурному центрі Сум створено постійний пункт видачі одягу та дитячих іграшок для вимушених переселенців і постраждалих через агресію РФ.

 

Інформаційна діяльність

Після початку російського вторгнення активісти Конгресу мусульман приділяли багато уваги донесенню правдивої інформації про російську агресію щодо України. Наші спікери Конгресу в численних інтерв’ю розповідали про жахи війни, втрати та шкоду, завдану мусульманам України, суспільству та нашій державі російськими військами. Опубліковано десятки відповідних відео зі зверненнями до співгромадян і міжнародної спільноти. Волонтери Конгресу надавали допомогу іноземним ЗМІ та журналістам, що приїхали в Україну висвітлювати війну та її наслідки.

Представники КМУ були учасниками XXVI генеральної конференції Європейського форуму мусульманських молодіжних і студентських асоціацій (FEMYSO), що відбувалася у столиці Фінляндії 4–7 листопада. FEMYSO відзначила Конгрес мусульман України званням «Організація року» за його діяльність у надскладних умовах війни.

Активісти Конгресу у 2022 році взяли участь у 3 міжнародних і 7 українських конференціях.

 

Волонтерство, допомога українській армії

У перші місяці російського вторгнення ісламські культурні центри у Львові, Чернівцях, Вінниці, Запоріжжі, Харкові надавали тимчасовий притулок біженцям і допомагали евакуювати людей. Також активісти Конгресу мусульман надавали допомогу біженцям безпосередньо на пунктах пропуску на кордоні України з Польщею та Румунією. На залізничному вокзалі Львова була організована роздача їжі та гарячих напоїв.

Власними зусиллями та спільно з іншими волонтерськими організаціями та фондами ми підтримували українське військо:

- придбано та передано на потреби підрозділу «Крим» позашляховик;

- близько 1 тонни халяльної тушкованки передано військовослужбовцям-мусульманам і жителям прифронтової зони;

- понад 2500 окопних свічок виготовили та передали на фронт наші активістки у Львові та Києві;

- придбано вантажний бус для волонтерського фонду «Крила перемоги».

 

Культурно-просвітня діяльність

На початку 2022 року Конгрес мусульман України організував 5 просвітницьких акцій з метою ознайомлення українського суспільства з ісламом. Також відбувалися екскурсійно-пізнавальні зустрічі в наших ісламських культурних центрах. Так, 50 студентів і викладачів факультету цивілізаційних досліджень Українського католицького університету відвідали Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада (Львів).

Центр міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Лібертас» у партнерстві з ІКЦ ім. Мухаммада Асада організував круглий стіл «Християнство та іслам у сучасній Україні: діалог в умовах війни та шляхи співпраці». 

Навіть в умовах війни нам удалося провести кілька заходів, спрямованих на налагодження міжконфесійного діалогу та підвищення загального рівня обізнаности суспільства з життям українських мусульман, у тому числі цикл онлайн-лекцій.

Діяльність Конгресу мусульман України відзначили на найвищому державному рівні - президенту Конгресу Сейрану Арифову була вручена грамота Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси