Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Тепер у мечеті тепло, й ми знову проводимо заняття для дітей та дорослих» — Мухаммад Мамутов

21.12.2022 / 44

Наприкінці листопаду Ісламський культурний центр «Буковина» (Чернівці) мусив припинити уроки з Корану, ісламської культури та арабської мови для дітей і дорослих. За словами імама центру Мухаммада Мамутова, причиною стала відсутність опалення та електроенергії.

Унаслідок російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України в Чернівцях, як і в інших містах, розпочалися перебої зі світлом. Утім, адміністрація ІКЦ вирішила відновити його діяльність, щоб якомога скоріш розв'язувати цю проблему.

— Я вирішив зробити допис у фейсбуці, — розповідає шейх Мухаммад, — зазначивши, що ІКЦ Чернівців потребує комплекс безперебійного живлення та гелевий акумулятор. Спочатку я провів моніторинг приладдя, потужности якого було б досить, щоб опалювати приміщення нашої мечеті, Для цього нам були потрібні акумулятор та інвертор.

За словами імама, ісламський культурний центр міста завжди намагався залучати одновірців до корисних справ:

— Я розпочав збір, щоб придбати ці пристрої. <…> Не одразу вдалося зібрати потрібну суму, проте з волі Всевишнього ми змогли закупити та встановити ці прилади.

Цього тижня в ІКЦ Чернівців відновлено планові заняття. За відсутности світла шейх Мухаммад заживлює газовий котел від акумулятора — це дозволяє швидко нагріти приміщення.

— Тепер у мечеті тепло, й ми знову маємо можливість збиратися, проводити заняття для дітей і дорослих. Дякуємо всім, хто долучився до збору коштів, щоб ми придбали потрібні пристрої для опалення приміщення. Нехай Всевишній Аллаг прийме [їхні пожертви] та допоможе нам усім витримати складну зиму, — наголошує імам.

За словами президента Конгресу мусульман України Сейрана Арифова, майже в усіх ісламських культурних центрах країни є проблеми з електроенергією та теплом, але попри це вони намагаються працювати, наскільки це можливо, навіть у таких умовах:

— Наразі забезпечення ісламських культурних центрів автономними джерелами електроенергії, генераторами та подібним обладнанням — головне завдання Конгресу мусульман України. Ми працюємо над його розв’язанням, шукаємо меценатів, щоб дати можливість усім нашим центрам працювати хоча б кілька днів на тиждень.

 

 

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси