Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Війна неможлива без захисту цивільного населення» — Сугейль Рейш

03.12.2022 / 13

Представники швейцарської організації «Женевський заклик» (Geneva Call) відвідали Ісламський культурний центр Києва. Гості зустрілися з президентом Конгресу мусульман України Сейраном Арифовим.

На початку зустрічі сторони ознайомили одне одного зі своєю діяльністю.

За словами заступника генерального директора Сугейля Рейша (Souheil Reaiche), «Женевський заклик» — неурядова гуманітарна організація, що співпрацює в тому числі з релігійними лідерами. Зокрема, він розповів про досвід співпраці з мусульманськими громадами в Пакистані, Афганістані, Таїланді й на Філіппінах:

В ісламі ми побачили спільні вектори з нашою ідеєю, а саме гуманні правила поводження під час війни, і все зводиться до того, що війна неможлива без захисту цивільного населення.

Сугейль Рейш підкреслив, що мета «Женевського заклику» — робота зі сторонами конфлікту для дотримання ними міжнародних правил ведення війни: 

Організації важливо узгодити міжнародні закони ведення війни з місцевим контекстом тієї держави, де відбуваються бойові дії. Наша мета — це не досягнення безумовного миру між сторонами. Ви можете воювати як і скільки хочете, але головне — не завдавати шкоди цивільному населенню.

Швейцарські гості підкреслили, що не постачають медикаменти чи гуманітарну допомогу. Натомість «Женевський заклик” пропонує всім сторонам конфліктів здобути потрібні знання.
Сейран Арифов, своєю чергою, розповів, що головні напрямки діяльности Конгресу мусульман України — гуманітарний, просвітницький та добродійний, а питання, пов'язані зі військовою та безпековою сферами не такі вагомі для організації.

Утім серед прихожан мечеті є військовослужбовці ЗСУ, бійці добровольчих батальйонів, тому я вважаю слушною думкою, що мусульмани в лавах Збройних сил України повинні дотримуватись Женевських конвенцій. До всього й норми ісламського права так само наголошують на потребі захисту цивільного населення під час воєнних дій, — пояснив президент Конгресу. 

Наприкінці зустрічі учасники домовилися про співпрацю та проведення тренінгу, за підсумками якого можна створити буклет. Також Сейран Арифов подарував представникам «Женевського заклику» брошури про діяльність Конгресу мусульман України.

Довідка. «Женевський заклик» (Geneva Call) — нейтральна та незалежна міжнародна гуманітарна організація з центром у Швейцарії, що прагне поліпшити захист цивільного населення під час збройних конфліктів та пильнує дотримання гуманітарних норм і принципів. Організація працює в Україні 5 років.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси