Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Ісламські культурні центри вшанували жертв геноциду кримськотатарського народу

24.05.2023 / 19

Конгрес мусульман України взяв активну участь у вшануванні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, долучившись до низки заходів та організувавши кілька акцій 18 травня та напередодні.

Активісти Ісламського культурного центру Києва долучилися до проведення меморіального заходу в місті Вишневе за участи керівництва Київської ОДА, заступника міського голови територіальної громади Вишневого, представників Меджлісу кримськотатарського народу, а також Духовного управління мусульман України «Умма». У рамках програми діяла фотовиставка «Повернення», організована спільно з ДУМУ «Умма», а основною частиною став показ фільму «Хайтарма».

Волонтери чернівецького ІКЦ «Аль-Гуфран» у Чернівцях разом із громадською організацією «Ана Юрт» ушанували пам’ять жертв депортації на одній із міських площ.

За словами активістки ІКЦ Ніяри Мамутової, мусульмани Чернівців вважали за обов’язок привернути увагу до цієї трагедії в історії корінного народу України:

— Ми вийшли в середмістя з кримськотатарськими прапорами в руках. Біля пам’ятника Шевченку стояв стенд з фото, де була інформація про історію цього страшного дня.

Волонтери розповідали перехожим про депортацію. Зацікавленим давали буклет із докладною інформацією про геноцид кримських татар. На стенді була мапа з географією виселення кримських татар, а також старі фото того періоду.

В Одесі активісти Ісламського культурного центру «Аль-Масар» на запрошення голови ГО «Кримські татари Одещини» Февзі Мамутова взяли участь у пам’ятному заході, на початку якого імам ІКЦ Хамза Іса прочитав аяти Священного Корану, а також молитву-дуа за загиблих мусульман. Тут також відбувся показ художнього фільму «Хайтарма», що розповідає про сталінську депортацію кримських татар.

У Львові, в Ісламському культурному центру ім. Мухаммада Асада, підготували тематичну експозицію з фотографіями періоду масового повернення кримськотатарського народу на Батьківщину. За словами директора ІКЦ Аміна аль-Касема, світлини показують біль народу після повернення на рідний півострів.

У Дніпрі Імам ісламського культурного центру Алі Оверко долучився до заходу, організованого Кримськотатарським культурно-освітнім центром спільно зі студентами Історичного факультету Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Дійство відбувалось у бібліотеці української діаспори ім. Джона Маккейна. Частиною пам'ятного заходу була фотовиставка «MIRAS». 

Імам прочитав дуа за жертв геноциду й виступив із промовою про єдність етнічних українців та кримських татар як політичної нації. За його словами, болісні спогади про цю страшну дату дотепер свіжі в пам'яті народу:

 — Виявляється, колективний біль та памʼять не відпускають надто довго, а може й ніколи.

Імами ісламських культурних центрів Одеси, Запоріжжя, Львова, Харкова, Чернівців, та Києва після п’ятничної молитви прочитали за душі загиблих під час геноциду кримськотатарського народу.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси