Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Екстреною допомогою забезпечили вимушених переселенців

25.01.2023 / 64

В Ісламському культурному центрі Київ вимушеним переселенцям та іншим категоріям людей, що потребують матеріальної підтримки, передали допомогу.

Акція «Екстрена допомога» (Emergency Relief) стала можливою завдяки співпраці Конгресу мусульман України (КМУ) з добродійним фондом Human Appeal Australia.

Допомогу отримали вимушені переселенці з Херсона, Каховки, Бахмута й інших міст, що залишаються під окупацією або зазнають постійних обстрілів російських загарбників.

Активісти Конгресу мусульман України 21–22 січня роздали 220 комплектів термоковдр і подушок, а ще близька 100 продуктових наборів, зимовий одяг, тушковане м'ясо, медикаменти найпершої потреби та дитяче харчування. 

За словами президента Конгресу Сейрана Арифова, активна співпраця з Human Appeal Australia почалася після повномасштабного вторгнення росіян на початку 2022 року:

— Представники Human Appeal Australia зв'язались з нами, щоб дізнатись, чого найбільше треба для підтримки найвразливіших верств населення. Їхня діяльність зосереджена переважно на гуманітарній допомозі. 

Шейх Сейран зауважує, що більшість організацій та добродійних фондів намагаються зберігати нейтралітет стосовно країн, де точиться війна:

— Від імені Конгресу мусульман України ми звертались до багатьох добродійних організацій, проте більшість із незрозумілої для мене причини побоюються втручатись у воєнну політику тої чи іншої сторони, вважаючи це політизацією.

За словами Аміна аль-Касема, координатора акції, за неповний рік удалося реалізувати одразу кілька проєктів разом із Human Appeal Australia — допомогу отримали сотні людей у різних містах України:

— Дякуючи Всевишньому, всупереч усім складнощам нам удалося налагодити плідну співпрацю з нашими братами з Австралії. Акція в Києві, а також попередні акції в інших містах України — яскраве свідчення цього.

Директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади вважає, що співпраця з Human Appeal Australia — гарний приклад братньої взаємодопомоги та підтримки. За 2022 рік у рамках реалізації спільних програм та акцій сотні сімей, здебільшого вимушених переселенців з окупованих Росією територій, отримали матеріальну підтримку.

— Раніше ми проводили акції «Зимова допомога», під час яких роздавали вугілля жителям сіл на сході й півдні України. Цього року через окупацію значної частини цих територій, ми мусили змінити тактику. У ці зимові холоди з допомогою Всевишнього Аллага та добрих людей надано допомогу сотням сімей кримських татар, насамперед старим і незаможним. Більшість їх — внутрішні переселенці, — каже шейх Ісмаїл.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси