Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Сейран Арифов: «Конгрес сходознавців — нагода позбутися упереджень щодо Ісламу та мусульман, спираючись на наукові дослідження»

28.11.2018 / 25

27 листопада в Таврійськом національном університете ім. В. Вернадського відбулася наукова частина II Міжнародного конгресу сходознавців (екскурсія для учасників і церемонія закриття — 28 листопада. — Ред.). Захід організовано спільними зусиллями університету, Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України, Центру ісламознавчих досліджень НУ «Острозька академія» та Українського центру ісламознавчих досліджень.

У конгресі взяли участь сходознавці з України, Польщі, Туреччини, Литви, Румунії. Програма передбачала як пленарні виступи, так і роботу в кількох секціях: «Сходознавче джерелознавство та історіографія», «Формування регіональних та етнокультурних ідентичностей населення Криму та Надазов’я», «Іслам та соціокультурні процеси в Чорноморсько-Каспійському регіоні».

Виступаючи на урочистому відкритті, голова ГСВА «Альраід» Сейран Арифов подякував організаторам і науковцям, відзначивши, що сходознавство, звісно, — дисципліна ширша за ісламознавство, але в рамках цього заходу дуже багато саме ісламознавчих робіт. Він сказав і про потребу позбутися багатьох перекручень, стереотипів та упереджень щодо Ісламу та мусульман, — звісно, спираючись на об’єктивні докази та наукові дослідження:

— Як ми знаємо, історію дуже часто пишуть під певне політичне замовлення, використовують з певною ідеологічною метою — це стосувалося й мусульман України, зокрема кримських татар: їхню історію протягом десятиліть спотворювали й фальшували, як і взагалі історію мусульман — не лише України, а й світу.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси