Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Триває VII Міжнародна молодіжна літня школа ісламознавства

04.07.2018 / 83

У неділю, 1 червня, в Ісламському культурному центрі Києва розпочала роботу VII Міжнародна молодіжна літня школа ісламознавства; тема цього року — «Іслам і соціальний розвиток: історія та сучасність». Захід зібрав істориків, філософів і релігієзнавців як з України, так і з Польщі, Туреччини й Молдови. Тут можна побачити як постійних учасників наукового заходу, так і нові обличчя — серед них багато вільних слухачів. Нагадаємо, Школу ісламознавства проводить Український центр ісламознавчих досліджень за сприяння ГСВА «Альраід».

На церемонії відкриття програму Школи оголосив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що також очолює Український центр ісламознавчих досліджень. Він коротко нагадав учасникам історію виникнення й розвитку Міжнародної школи як майданчика для обміну експертними думками та оцінками найсучасніших тенденцій у мусульманському світі, надав загальну інформацію про Іслам як релігію та розповів про мусульманську громаду в Україні — зокрема, як позначилася на її житті окупація частини української території.

Привітав шановне зібрання й один із лекторів Школи — видатний український релігієзнавець, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Ігор Козловський

Учасникам презентували перший український навчальний посібник з ісламознавства. Презентували самі автори: шейх Саід Ісмагілов і релігієзнавець, перекладач Михайло Якубович. За словами муфтія, це, мабуть, перше в Україні спеціалізоване видання саме для науковців-релігієзнавців, що працюють у царині ісламознавства:

— Перед цим мені траплялися лише підручники, видані в Росії. Проблема не тільки в тому, що вони російськомовні, а й у тому, що Російська Федерація ставиться до своїх громадян-мусульман не дуже толерантно.

Михайло Якубович, зазначив, що книжку написано з релігійних і з наукових позицій, тому видання становить інтерес для широкого кола читачів: часто Ісламом цікавляться люди, що не є мусульманами й не хочуть осягнути філософію цього віровчення, а просто мають друзів, сусідів, колег-мусульман і бажають більше знати й краще їх розуміти.

Міжнародна школа ісламознавства працюватиме до 5 липня.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси