Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Не плутати повагу до особистості дитини з потуранням — підґрунтя здорових взаємин у родині

17.01.2018 / 235

Численні аяти Корану та хадиси говорять про важливість гідного виховання дітей, тож сумські мусульмани вирішили провести черговий тематичний захід, що охопив би науковий і духовний підхід. Семінар за участі гостей із Запоріжжя — імама мечеті запорізького ІКЦ Мухаммада Мамутова та психолога Рифата Сабітова —  відбувся в неділю, 14 січня, в Ісламському культурному центрі Сум на вулиці Сумсько-Київських дивізій, 24/2.

Упершій лекції Мухаммад Мамутов звернув увагу присутніх на суру «Лукман», зокрема на слова мудреця Лукмана, що навчав сина людяності та богобоязливості. Шейх Мухаммад нагадав, що діти наслідують саме вчинки батьків, тим-то батькам треба уважніше ставитися передусім до себе: пильнувати, щоб не тільки окремі вчинки, а й повсякденна їхня поведінка відповідала напученням — і тоді вимагати цього від дітей. Дитині мало просто наказувати — слід пояснювати розумність кожної спонуки або заборони, бути поміркованими в покаранні, що не має бути фізичним та, попри відчутність, не повинно принижувати дитину й завдавати моральних страждань.

Сімейний психолог Рифат Сабітов своєю чергою дав практичні поради, як знайти спільну мову з дитиною. Нічого надзвичайного: щоб порозумітися — спілкуйтеся, цілий час й повноцінно. Батьки й діти мають добре знати одне одного, а не просто жити під одним дахом.

Треба поважати дитину й прислухатися до її бажань і міркувань, але в жодному разі не потурати їй. Треба любити дитину таку, як вона є, але м’яко направляти, допомагаючи долати слабкі сторони характеру; критикувати вчинки, а не особистість.

І, звичайно, завдання  батьків — виявити схильності та здібності дитини, допомогти їх розвинути. До того ж це може також стати підґрунтям для спільних захоплень та занять.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси