Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Інспектори ОБСЄ відвідають запорізький ІКЦ на Курбан-байрам

01.09.2015 / 1040

Представники Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, продовжують практику відвідування різних громадських і релігійних організацій з метою моніторингу ситуації в суспільстві. Цього разу об’єктом їхньої пильної уваги стало місто Запоріжжя. У четвер спостерігачі ОБСЄ з Угорщини й США зустрілися з імамом мечеті запорізького ІКЦ Мухаммадом Мамутовим і місцевими мусульманами, щоби дізнатися, як дотримуються релігійної свободи в регіоні.

Гостей цікавили цілі й засади діяльності громади, а також інформація про волонтерські проекти. Питалися про те, чи не чи дискримінують мусульман Запоріжжя за релігійною, етнічною чи расовою ознакою; чи не мають проблем жінки, що носять хіджаб. Мусульмани запевнили, що Запоріжжя — дуже толерантне місто, отже з такими проблемами вони не стикалися.

Крім того, інспекторів зацікавила допомога вимушеним переселенцям, що її надає центр. Представники ОБСЄ були приємно вражені, коли дізналися, що така допомога надається всім, хто звернувся, незалежно від віровизнання.

Гості висловили бажання відвідати якесь мусульманське свято чи релігійну подію і тут таки одержали запрошення на Курбан-байрам (Ід аль-Адха), що відзначатиметься наприкінці вересня.

Представники ісламської громади, своєю чергою, заявили про те, що їх цікавить участі у серії заходів ОБСЄ в кінці 2015 року.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси