Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Такі люди відчувають себе відчуженими від усіх і неприйнятими незалежно від того, яким шляхом інфікувалися»

25.05.2015 / 922

Чотириденний семінар-тренінг «Координація підходів і соціального партнерства між релігійними спільнотами і НГО під час заходів з профілактики, лікування, догляду і підтримки людей з ВІЛ», проведений в Одесі з 12 по 15 травня, став логічним продовженням лютневої Наради церков і релігійних організацій України. На заході, учасниками якого були православні, протестанти, мусульмани, представники інших релігійних громад з Одеси, Києва, Херсона і Миколаєва, була присутня представник Жіночої громадської організації «Мар'ям» Тетяна Щербак. Усі вони об'єднали свої зусилля з представниками громадських організацій і фахівцями з метою обговорення шляхів забезпечення співпраці у вирішенні питань щодо подолання цієї соціальної проблеми, а також запобігання виникнення епідемії.

Тренінг організувала Всеукраїнська мережа «ЛЖВ» (Люди, які живуть з ВІЛ) у партнерстві з Громадською Організацією «Elios-Милість» у рамках проекту USAID.

В Україні проблема ВІЛ часто залишається «за кадром» навіть у сфері соціального служіння. Тим часом ризик інфікуватися є у кожної людини незалежно від її способу життя.

Наприклад, один з лекторів розповів про випадок інфікування дитини через молоко матері. Під час пологів виникли ускладнення, що спричинили значну крововтрату у жінки. У процесі переливання донорської крові матір було інфіковано. Не підозрюючи про це, вона годувала немовля грудьми - так ні в чому не винний малюк став носієм ВІЛ.

На жаль, ці люди відчувають себе відчуженими від усіх і неприйнятими незалежно від того, яким шляхом інфікувалися. За умови правильного лікування за допомогою антиретровірусної програми, ВІЛ-інфіковані можуть вести нормальний спосіб життя і народжувати здорових дітей — навіть якщо інфіковані обоє батьків!

Крім того, учасники тренінгу розробляли комплекс заходів з надання допомоги хворим на туберкульоз, дітям-сиротам, учасникам АТО і вимушеним переселенцям з посттравматичним стресом, а також вивчали методики надання допомоги при реабілітації алко- і наркозалежних, адаптації до вільного життя колишніх ув'язнених.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси