Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

ВАГО «Альраід» на Міжнародній ісламській конференції «Іслам і боротьба з тероризмом»

25.02.2015 / 856

Конференція у священному для мусульман місті Мецці (Саудівська Аравія) розпочалася 22 лютого. Склад учасників, яких більше 400, вражає: окрім представників мусульманських громадських об'єднань, запрошено відомих ісламських теологів, співробітників служб безпеки і протидії терористичним загрозам з різних країн світу. Тому дуже почесним було запрошення для Голови ВАГО «Альраід» Бассіла Марееі, якому випала нагода представити на цьому заході Україну. Сьогодні відбудеться підведення підсумків роботи конференції, а також урочиста церемонія її закриття.

Відкриваючи конференцію, Генеральний секретар Всесвітньої мусульманської ліги (ВМЛ) д-р Абдулла бін Абдель Мухсин Турки зазначив, що боротьба з тероризмом повинна починатися з глибокого розуміння причин його виникнення, головними з яких є релігійний фанатизм і неосвіченість. Ці фактори призводять до неправильного розуміння ісламського вчення, особливо тих його принципів, що стосуються сфери соціальних взаємин мусульман з іновірцями.

Конференція проводиться під егідою Всесвітньої мусульманської ліги і за підтримки короля Саудівської Аравії Салмана ібн Абдул-Азіза. На жаль, монарх, який лише місяць тому зійшов на престол після смерті свого єдинокровного брата короля Абдалли, не зміг бути присутнім на заході, тому делегував повноваження оголосити своє звернення амірові провінції Мекка Халідові Фейсалу. У цьому зверненні король Салман закликав лідерів світового ісламського співтовариства, вчених, проповідників, ЗМІ, а також керівників культурних організацій і співробітників служб безпеки подвоїти зусилля у боротьбі з тероризмом. Крім того, монарх попросив бути уважними і критичними насамперед до самих себе, щоб своїми діями, нехай і опосередковано, не сприяти терористам.

Серед причин тероризму під час конференції виділили зовнішньополітичні, внутрішньополітичні і навіть внутрішньосімейні чинники, зокрема такі як неефективна релігійно-просвітницька діяльність в ісламських і неісламських країнах; соціальні проблеми (безробіття, бідність, неможливість здобути хорошу світську і релігійну освіту); недостатня виховна робота в сім'ї; неефективна робота засобів масової інформації щодо просвіти і підвищення рівня культури населення; використання тероризму для досягнення певних геополітичних цілей і розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі тощо.

Така різноаспектність причин тероризму потребує розробки комплексних заходів щодо його викорінення, а також об'єднання зусиль людства, незалежно від країни проживання, виду діяльності і навіть релігійної приналежності, адже дані статистики, представлені на конференції, засвідчили, що тероризм — явище не тільки внутрішньоісламське; навпаки, більшість терактів вчиняють якраз представники інших релігій, і частина таких атак здійснюється у зв’язку з релігійним екстремізмом. Чому про це не знають у всьому світі, й атаки продовжуються? Тому що неможливо перемогти тероризм як явище, висвітлюючи його однобоко, як це традиційно робиться зараз.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси