Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Сюзанна Іслямова: «Щоб інші повірили в нас, нам довелося спершу сформувати віру в себе у власній свідомості»

10.01.2015 / 904

Наприкінці минулого року керівник жіночої громадської організації «Мар'ям» побувала з робочим візитом в Кувейті з  метою презентації результатів і  досягнень діяльності організації за останні 20 років. За цей чималий період громадська і благодійна діяльність українських мусульманок зазнала значних змін. Жменька ентузіастів трансформувалася в спеціальний комітет, який координує роботу громадських організацій мусульманок по всій Україні.

У рамках організації Всесвітня конференція «Роль жінки у благодійній діяльності» при уряді Кувейту, яка допомагає в пошуку спонсорів для реалізації жіночих благодійних ініціатив, виступили і представниці інших країн Східної Європи, а також ряду арабських країн.

Вони не тільки звітували перед спонсорами, а й ділилися досвідом, обмінювалися ідеями і порадами, домовлялися про спільні програми тощо.

У відповідь на запитання про секрет успіху «Мар’ям» пані Іслямова сказала: «На початковому етапі утвердження України як незалежної держави жінки-мусульманки не задіювалися до участі у різноманітних благодійних заходах. Кожна займалася облаштуванням побуту, вихованням дітей, покращенням матеріального стану родини в кризові часи. Власне, при такому завантаженні ми, звичайно, відчували потребу в освітніх ініціативах для жінок, спільних культурно-просвітницьких заходах, благодійних проектах, у яких кожна з нас могла б взяти участь, але нам це здавалося нездійсненним і надзвичайно складним. Щоб інші повірили в нас, нам довелося спершу сформувати віру в себе у власній свідомості».

Крім того, вона підкреслила важливість залучення до благодійної діяльності якомога більшої кількості активних жінок: «Хтось йде у відпустку з догляду за дитиною, хтось змінює місце проживання зі своєю родиною, хтось розпочинає новий проект на роботі і не має великої кількості вільного часу - якщо в організації налічується кілька осіб, а нові люди не приходять і не беруть на себе виконання частини функцій з вже існуючими учасницями, кожну таку втрату складно заповнювати».

Успішну роботу громадської організації «Мар'ям» відзначено спеціальною нагородою і сертифікатом.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси