Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Представник Конгресу мусульман допомагає людям долати нарко- та алкозалежність

26.01.2022 / 49

Пропаганда здорового способу життя — один із важливих напрямків суспільно-значущої діяльности українських мусульман, що спрямована на все суспільство, а не зосереджена тільки на одновірцях. Пояснюється це тим, що за дуже нечисленними винятками мусульмани є прибічниками здорового способу життя, бо хочуть зберегти створене Всевишнім і надане в користування людині тіло в гарному стані та всіляко уникають того, що може зашкодити фізичному та ментальному здоров’ю.

Активісти ісламських культурних центрів, які входять до складу Конгресу мусульман України, на волонтерських засадах провадять роботу, спрямовану на профілактику алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та інших залежностей, допомагаючи вирватися з пастки тим, хто прагне повернутися до здорового, чистого життя.

Днями голова відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу ІКЦ Києва Тарик Сархан укотре відвідав підопічних Міжнародної антинаркотичної асоціації в Пущі-Водиці та провів там дві зустрічі. 

— Це не перший мій досвід співпраці з Антинаркотичною асоціацією, я з ними товаришую досить давно. І це не перший табір, куди мене запрошують для спілкування з тими, хто прагне позбутися залежностей, — розказує пан Тарик. — Наприклад, улітку я гостював у такому таборі у Дніпрі цілий тиждень, щодня спілкуючись з учасниками як у форматі вільних бесід у групі, так і індивідуально, а також читаючи лекції. Цього разу в Пущі я провів у таборі один день. Зустрічаюсь і намагаюся допомогти людям незалежно від їхньої релігії, національности чи статі. Такі зустрічі проводимо для чоловіків і для жінок. Говоримо про те, як людині знайти ціль у житті, як досягти того, щоб людина жила в мирі з собою та з оточенням. Але цього разу зустріч відрізнялася тим, що до табору, де зібралися з різних куточків України люди після реабілітаційних центрів, долучилася і група з Азербайджану. Тобто крім бесід з усіма учасниками була й окрема бесіда з цією азербайджанською групою мусульман, що вже пройшли етапи лікування від нарко- та алкозалежности й прагнуть стати тверезими, повернутися до нормального життя.

Як зізнається Тарик Сархан, цей досвід для нього унікальний:

— Таку групу я вперше провів з мусульманами. Вона особлива тим, що діалог був не просто психологічний чи надихав — він був релігійний, стосувався нашої релігії, і це справді мало дуже добрий ефект, бо вони відчували, що з ними говорять зрозумілою їм мовою. Їх мотивувало, що ми говорили про те, що вони вважають близьким їхній душі. Ця зустріч була дуже тепла…

Нагадаємо, заборона вживати алкоголь в Ісламі — один із відомих приписів шаріату, у цьому сходяться всі мусульмани. Вірні розуміють, що «спиртне — корінь поганого, нечистого й мерзенного», знають, що Коран забороняє алкоголь, і дотримуються цієї заборони, не дозволяючи собі навіть малих доз спиртних напоїв.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси