Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Активісти «Альраіда» розповідали про Пророка в 10 містах України

18.03.2021 / 49

Активісти Всеукраїнської асоціації «Альраід» провели масову акцію в десятьох містах України. У рамках ініціативи «Натхнений Мухаммадом» мусульмани на вулицях своїх міст розповідали про постать Пророка (мир йому і благословення) та його життя.

14 березня активісти ісламських культурних центрів у Києві, Одесі, Харкові, Сумах, Дніпрі, Вінниці, Запоріжжі, Львові, Кам’янському та Сєвєродонецьку відповідали на питання містян, роздавали книги та буклети, а також пригощали людей гарячими напоями та солодощами.

За словами ініціатора акції, Тарика Сархана, головною метою було ознайомлення всіх охочих із культурою Ісламу, поширення знань про постать Пророка (мир йому і благословення), його життєвий шлях і вплив на сучасну цивілізацію. 

«Не секрет, що в суспільстві поширено чимало хибних уявлень про Іслам і мусульман, безліч стереотипів пов'язані з постаттю пророка Мухаммада, — розповідає пан Тарик. — Вони стосуються як його пророцької місії, так і особистого життя. Тому ми вирішили, що корисно буде спробувати розповісти людям про те, яким насправді був наш Пророк (мир йому і благословення)».

Акція відбулася за підтримки всесвітньої організації Mercy for Mankind («Милість для людства»), і, якщо судити за звітами учасників на їхніх сторінках у соцмережах, викликала певний інтерес. Загалом у всіх містах учасники намагалися якнайбільше часу присвятити живому спілкуванню, а не банальній роздачі буклетів і книжок. Цікавою частиною акції була вікторина: кожен, хто бажав перевірити своє знання Ісламу, міг спробувати відповісти на випадкові питання. Правильну відповідь активісти нагороджували символічними подарунками.

«Якщо чесно, я був здивований загальною обізнаністю людей щодо основ Ісламу, — ділиться враженнями один з активістів, Мухаммад. — Звичайно, чимало людей не могли відповісти на умовно прості запитання. Наприклад, як називається проща мусульман чи мусульманський піст. Та водночас були люди, що легко відповідали на ці питання й навіть знаходили відповіді на складніші».

Практично в кожному місті акцію вдалося провести в найлюдніших місцях — на центральних площах чи вулицях. І це, звичайно, також мало певний ефект. До речі, всіх охочих активісти радо пригощали чаєм, кавою та східними солодощами.

«Думаю, ми маємо право вважати, що акція пройшла успішно, — каже Тарик Сархан. — Я вже спілкувався з нашими координаторами в інших містах. Майже всі одностайні в тому, що акція викликала інтерес і позитивну реакцію людей. Для нас це свідчення важливости й користи такого формату ознайомлення суспільства з ісламською культурою».

Нагадаємо, давніше ГСВА «Альраід» спільно з Mercy for Mankind провела кілька акцій під різними гаслами.

Активісти «Альраіда» розповідали про Пророка в 10 містах України

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси