Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Скрутні часи краще пережити разом: 40 родин із Дніпра та Кам’янського отримали допомогу одновірців

07.12.2020 / 6

Скрутні часи краще пережити разом — саме цим принципом керуються активісти Ісламського культурного центру Дніпра, що у співпраці з закордонними одновірцями, громадською організацією «Аль-Байрак», надали допомогу продуктами сорока нужденним родинам із Дніпра та Кам’янського. Передусім тим, хто через карантинні обмеження втратив роботу, опинився у фінансовій скруті, а також літнім людям, особам з хронічними недугами, що належать до групи ризику і намагаються лишатися вдома.

Як розповів активіст ГО «Аль-Мустакбаль» Абдулла Аззам Заєд, дніпровські мусульмани часто надають допомогу нужденним, а в період карантинних обмежень це набуває особливої ваги, адже серед тих, кому адресована допомога — найвразливіші: пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні родини тощо.

— Ісламський культурний центр та активісти громадських організацій мусульман завжди допомагають малозабезпеченим, багатодітним родинам, людям похилого віку. Зазвичай ми це робимо коштом небайдужих жертводавців, прихожан мечеті. Цього року через пандемію та обмеженнь становище багатьох вразливих категорій ще більш ускладнилося, тож ми намагаємося надавати таку допомогу частіше. А нещодавно зі мною зв’язався хлопець — колишній студент-іноземець, що скінчив навчання в одному з українських вишів і повернувся на батьківщину, — запропонувавши допомогу в цій добрій справі від імені громадської організації «Аль-Байрак». Він з одновірцями зібрав гроші та переказав нам, і ми придбали продукти для нужденних, — розповідає Абдулла Аззам Заєд.

Показово, що іноземець, випускник українського університету, воліє лишитися інкогніто, бо робить добру справу не заради мирської слави.

Мусульмани Дніпра придбали продукти й сформували 40 наборів. У кожному з них по 2 кг халяльного м’яса, крупи (1 кг гречки, 2 кг рису), 1 кг цукру, 1,5 кг макаронних виробів, 2 кг борошна, кілька кілограмів яблук, цибулі та картоплі, томатна паста, олія та чай. Волонтери самі розвезли ці набори 30 родинам з Дніпра і 10 сім’ям із Кам’янського.

Як заявляли в «Аль-Мустакбаль», ситуація, що склалася, вимагає солідарности зусиль. З допомогою Аллага кампанія допомоги триватиме, бо досі надходять пожертви добродійників. Організація дякує всім, хто зробив навіть невеликий внесок грошима чи поширив інформацію про українських одновірців, постраждалих через пандемію.

Раніше, ще з початку карантину ІКЦ Дніпра двічі збирав і передавав нужденним сім’ям  майже 200 харчових наборів. Програму підтримки нужденних реалізують ісламські центри по всій країні в рамках акції «Єдине тіло».

У квітні цього року ІКЦ Дніпра разом із представниками турецької діаспори започаткував добродійну акцію — приготування обідів для найзнедоленіших.

Активісти ІКЦ Дніпра, що від запровадження в Україні карантинних обмежень долучилися до численних акцій допомоги людям у скруті, коментують свою діяльність: «Намагаємося бути поруч у складних ситуаціях!»

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси