Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Мусульмани роблять Україну чистішою: волонтери ісламських центрів на Всесвітньому дні прибирання

20.09.2020 / 51

19 квітня волонтери ісламських центрів по всій Україні долучилися до прибирання з нагоди Міжнародного дня чистих берегів, що цього року збігся з міжнародною акцією «Всесвітній день прибирання — World Cleanup Day». Акція відбулася в партнерстві з «Let’s do it GREEN, Ukraine!» й за підтримки Державної екологічної інспекції та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

На прохання організаторів учасники не забували про дотримання протиепідемічних заходів: наближалися до інших людей тільки в захисних масках і намагалися дотримуватися дистанції — на свіжому повітрі це було нескладно. У соціальних мережах світлини учасників акції можна знайти за хештеґами #ЯприбравТвояЧерга та #МіжнароднийДеньЧистихБерегів.

18 волонтерів з Ісламського культурного центру Києва, зокрема ЖО «Мар’ям» та ГО «Ан-Нур», долучилися до прибирання Скверу споріднених міст (метро «Іподром»). Спершу мусульмани прибирали біля озера: окремо, в пластикові пляшки, збирали шприци, у мішки — скло, а решту сміття складали разом. На жаль, усе змішане сміття вирушить на звалище. Попри те, що волонтери столичного ІКЦ впоралися зі своєю ділянкою одними з перших, локацію вони покинули останні: організатори попросили їх прибрати ще одну ділянку біля поліклініки. Зібрано понад півсотні повних мішків сміття.

Десяток мусульман з ІКЦ Дніпра, здебільшого студенти, вийшли на прибирання парку Лазаря Глоби. І хоч центральний парк міста регулярно прибирають працівники комунальних служб, роботи, на жаль, було вдосталь.

Восьмеро волонтерів Ісламського культурного центру Харкова долучилися до інших команд — загалом їх було 45, — що прибирали Щербачівський бір. Таке число учасників додало акції духу змагальности, і в цьому змаганні вони разом зібрали мало не 5 тонн сміття!

12 волонтерів ІКЦ «Віра» в Запоріжжі прибрали ділянку на березі Дніпра. Спільними зусиллями вони очистили узбережжя від понад 2000 літрів сміття.

Нагадаємо, Міжнародний день чистих берегів започатковано 1986 року з метою привернути увагу до проблем засмічення відходами водних ресурсів, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомости. Міжнародна акція «Всесвітній день прибирання — World Cleanup Day» відбувається у 180 країнах світу, в Україні її проводять уже п’ятий рік поспіль.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси