Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

«Альраід» популяризує спадщину Мухаммада Асада протягом десятиліття

02.07.2020 / 93

2 липня виповнюється 120 років від дня народження відомого мислителя, журналіста, просвітителя, перекладача, політика й дипломата Мухаммада Асада, що походив із родини львівських євреїв і на світанку життя звався Леопольдов Вайсом. Цього року ГС Всеукраїнська асоціація «Альраід» відзначає ще одну круглу дату: уже десятий рік ми популяризуємо доробок Мухаммада Асада на його батьківщині.

Пропонуємо до вашої уваги короткий огляд заходів і публікацій, присвячених цій видатній постаті — здійснених нами або за нашого сприяння.

Наприкінці 2010 року відбувся тематичний круглий стіл у Львові, що про нього можна почитати в оглядовій статті провідного наукового співробітника Інституту світової економіки й міжнародних відносин НАН України В’ячеслава Шведа. 2013 року організовано ще масштабніший захід — Міжнародну науково-практичну конференцію «Значення науково-інтелектуальної спадщини Мухаммада Асада в осмисленні інтелектуальних проблем сучасного розвитку» в Києві — у ній узяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Гайм (Wolf Dietrich Heim). Відгуком цієї конференції у 2013 році став вихід брошури «Випереджаючи свій час. Мухаммад Асад: видатний львів’янин та ісламський діяч». Видання містило український переклад добірки статей Мухаммада Асада й стало першою публікацією творів мислителя українською мовою.

2015 рік був позначений одразу двома гучними подіями, що до них мала безпосередній стосунок Асоціація «Альраід»: у червні у Львові відкрито Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада, а вже у вересні на XXII Міжнародному «Форумі видавців у Львові» презентовано препринт українського перекладу книги Мухаммада Асада «Шлях до Мекки». 2018 року книгу презентували на Міжрелігійному круглому столі у Львові, на МЕДВІН «Книжковий світ-2018» у Києві, а також 2019 року разом з українським перекладом книги-продовження «Шляху до Мекки» під назвою «Духовне повернення» — в Інституті журналістики КНУ ім. Т. Шевченка за участи Надзвичайного і Повноважного Посла Пакистану в Україні пана Західа Мубашира Шейха (Zahid Mubashir Sheikh), а також на «26 BookForum» у Львові.

2019 року у Львові проведено футбольний турнір ім. Мухаммада Асада, а на 2020-й заплановано IX літню школу ісламознавства, цілком присвячену 120-літтю Мухаммада Асада. Триває й конкурс наукових робіт, присвячених доробку видатного діяча. Також, починаючи від 2020 року, книги «Шлях до Мекки» та «Духовне повернення» надійшли у продаж у мережі «Книгарня «Є».

Праці Мухаммада Асада були серед літератури, подарованої нами в різний час багатьом українським бібліотекам, зокрема бібліотекам Мукачева й Тернополя, бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка.

За сприяння ГСВА «Альраід» на порталі «Іслам в Україні» опубліковано низку статей:

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси