Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Чи маніпулює дитина, коли вередує та не слухається?

29.03.2016 / 638

Семінари з виховання дітей, що провадить ВАГО «Альраід», не раз показували, що ісламський підхід до виховання чи не суперечить підходу науковому. Ба більше, і пророк Мухаммад (мир йому і благословення), і сучасні дитячі психологи наголошують на тих самих головних моментах: дорослі мають виявляти любов до своєї дитини, прагнути розуміти малюка, враховувати особливості його віку й закономірностей дитячого сприйняття в різні періоди дорослішання.

Близько п’ятдесяти гостей змогли розширити свої пізнання в виховних методиках на семінарі «10 причин дитячого непослуху», що його провела минулої суботи, 26 березня, в Ісламському культурному центрі Києва Жіноча громадська організація «Мар’ям».

Магістр шаріатських наук Сейран Арифов, дитячий психолог і психотерапевт Алла Слотвінська і керівник центру «Салям» Аляуддін Ель‑Гарбаві не просто виступили з лекціями, а й відповіли на багато запитань слухачів, ґрунтовно аналізуючи кожну конкретну ситуацію.

Аляуддін Ель‑Гарбаві зазначив, що діти найкраще запам’ятовують те, що бачать і чують від найближчого оточення. Отже, навчаючи дитину, що Бог її завжди бачить, треба й самому собі частіше про це нагадувати (як у приповість про дядька, котрий, ставши опікуном чотирирічного племінника, виправив таким чином свій характер і показав наочний приклад хлопчикові, не звертаючись до нього безпосередньо, уникаючи нудних нотацій).

І психолог, і шейхи повторювали, що треба цілий час підтримувати в дитині впевненість, що батьки її люблять, бо для малюка це зовсім не само собою зрозуміло: він може почати сумніватися в батьківській любові й домагатися уваги через елементарну нестачу спілкування з мамою й татом.

Чи здатні діти маніпулювати дорослими? Здатні. Однак, розбираючи кожен окремий випадок, батьки повинні пам’ятати: маленькі діти не вміють робити «на зло». В основі їхніх учинків проста мотивація: заволодіти увагою батьків і близьких людей або хоч би компенсувати її відсутність (котра сприймається як нелюбов) іграшками й солодощами. Тож дуже важливо бачити різницю між розпещеністю, попуском і любов’ю. Навіть якщо дитина зробила щось погане, треба дати їй зрозуміти, що ви незадоволені саме цим її вчинком, але все одно її любите, — не раз наголошували лектори.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси