Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Представників ВАГО «Альраїд» запросили на Другу міжнародну конференцію з питань продукції і послуг «халяль»

13.02.2013 / 823

22–24 січня 2013 року в Кувейті проходила Друга міжнародна конференція з питань продукції і послуг «халяль» в країнах Затоки. Вона була організована Міністерством у справах ісламу і вакфів Держави Кувейт спільно з Кувейтським інститутом наукових досліджень.

На запрошення останнього захід відвідали голова ВАГО «Альраїд» Бассіл Марєєі і його заступник Ісмаїл Кади, які змогли поділитися своїм досвідом і труднощами в цій сфері, які постають перед мусульманами України, а також обмінятися думками  з представниками Малайзії, Індонезії і ряду держав Європи з метою удосконалення своєї діяльності і забезпечення її ефективності. Учасники з різних куточків світу працювали над ефективною моделлю управління індустрією халяль і відповідними механізмами контролю.

Необхідність створення єдиного списку критеріїв, яким повинна відповідати продукція «халяль»

Заступник Міністра у справах ісламу і вакфів Держави Кувейт, керівник Міжнародного центру «Аль-Васатійя» Адельаль-Фалях підкреслив особливу важливість сертифікації «халяль» для мусульманських громад, що проживають в немусульманських країнах: «Адже відповідність стандарту «халяль», окрім іншого, означає відсутність у складі продукту шкідливих добавок, які при накопиченні в організмі негативно впливають на стан здоров’я людини. Мусульмани, що проживають в немусульманських країнах, постійно вимушені бути напоготові не лише в закладах громадського харчування, але і при виборі продуктів, які вони купують для себе і своєї сім’ї. Тому дедалі гострішою стає необхідність робробки єдиного переліку критеріїв, яким повинна відповідати продукція «халяль», а також створення єдиної міжнародної організації, наділеної повноваженнями щодо здійснення контролю за діяльністю місцевих центрів сертифікації «халяль», а також нагляду за правомірністю використання маркування «халяль» виробниками».

З часом прогрес і індустріалізація, які дають, окрім величезної користі для людства, також і можливість отримувати швидкий прибуток за рахунок якості продукції, поставили мусульман всього світу перед важливим питанням: товари і послуги яких торгівельних марок відповідають стандарту «халяль», і чи правомірно вони заявляють про відповідність своїх товарів і послуг цьому стандарту? Подібна ініціатива не лише створить ніші для інвесторів і виробників, але й сприятиме забезпеченню споживачів з мусульманських громад надійними і перевіреними продуктами і послугами.

Розробити рекомендації і підвищувати обізнаність мусульман

Було прийнято рішення розробити загальні рекомендації, які стануть основою діяльностіі центрів сертифікації продукції і послуг «халяль» у всьому світі. Учасники наголосили на необхідності ретельного спільного вивчення мусульманськимиученими-богословами цього питання, у тому числі ряду особливостей і проблем, що виникають в різних країнах світу, з метою врахування специфіки, реалій кожної місцевості і розробки максимально деталізованих рекомендацій.

Богослови і працівники виробництва також повинні будуть вирішити низку спірних запитань, наприклад про доцільність оглушення тварини перед забоєм, щоб зменшити больові відчуття у цьому процесі.

Крім того, необхідно поширювати знання про вимоги, що висуваються до продукції «халяль», серед самих мусульман з метою формування розуміння цього питання в мусульманській уммі. На неуцтво послідовників ісламу у питаннях харчування нарік Муфтій Сполученого Королівства: «Багато мусульман вважають відсутність свинини й алкоголю в продукті свідченням того, що він халяльний, але ж цих умов недостатньо!»

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси