Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

12.01.2023 / 23

Із запланованим візитом Ісламський культурний центр Харкова відвідав президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов. Поважний гість прочитав п’ятничну проповідь для місцевої громади мусульман  і мав нагоду ознайомитися з діяльністю центру та ситуацією в місті.

— Ми прогулялися Харковом, і можу сказати, що містом-героєм вирує життя. Людей на вулицях багато. За час мого перебування в ІКЦ Харкова планових відключень електроенергії та водопостачання не було. Щоправда, наявні деякі проблеми з опаленням приміщення мечеті, — розповідає шейх Сейран. 

Він зазначив, що за місяці війни Росії проти України прихожан у мечеті поменшало, але мусульмани й далі відвідують ісламський центр, тобто кардинальних змін у діяльності не відбулося:

— Війна в Україні вплинула на функціонування центру. Ми припинили організацію будь-яких масштабних заходів. В умовах сьогодення наша діяльність обмежена п’ятничною молитвою та уроками для мусульманської громади Харкова. Також ми продовжуємо організовувати добродійні проєкти.

Президент Конгресу мусульман нагадав, що на 9 січня в місті запланована роздача продуктів: 

— Цього разу 50 наборів з продуктами отримають люди, що найбільше потребують підтримки в цей неспокійний час. 

Під час візиту Сейран Арифов зустрівся з головою Управління Військового капеланства мусульман України Мурадом Путиліним і його заступником Мухаммадом Алі. Вони обговорили нагальні питання капеланської служби.

Шейх Мурад повідомив, що Ісламський культурний центр Харкова від початку масштабного вторгнення РФ ні на день не припиняв діяльності:

— Звісно, діяльність ІКЦ дещо сповільнилася. Спершу людей було катастрофічно мало, однак ми й далі проводили джума, відправляли джаназа-намази, були навіть нікахи. Тепер багато братів повертається [до міста], й наш джамаат розширюється.

Нагадаємо, нещодавно Сейран Арифов відвідав Ісламський культурний центр Дніпра.

CAPTCHA
Ціль цього запитання - довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси