Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

20.10.2020 / 58

Участь у різних екологічних акціях і толоках уже давно звична справа для ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», тому громадські організації з різних міст України, що входять до складу асоціації, з великим бажанням долучилися до всеукраїнської акції «Мільйон дерев за 24 години».

Акція — частина глобальної ініціативи, що реалізується в понад 100 країнах світу. Її планували ще навесні, але через оголошену пандемію та карантинні обмеження садіння дерев довелося відкласти. А коли організатори вирішили провести акцію 17 жовтня, активісти «Альраіда» не лишилися осторонь: дбайливе ставлення до довкілля не просто важливе для мусульман — це частина їхньої релігії.

— Садячи дерева, ми робимо цей світ трішки кращим, а ще чинимо садака-джарія, тобто «безперестанну милостиню», — каже завідувач відділу історії та ісламської культури Ісламського культурного центру Києва Тарик Сархан. До речі, торік у рамках проєкту «Мільйон дерев» активісти київського ІКЦ посадили півтисячі дерев — ці саджанці чудово прийнялися.

Цього разу активісти столичного ІКЦ та жіночої громадської організації «Мар’ям» не тільки садили дерева, а й відгукнулися на заклик зібрати кошти на придбання саджанців катальпи. Кожен такий саджанець став у 250 грн. Волонтери посадили в Києві понад сімдесят дерев, до того ж робити це довелося під заливним дощем.

Прихожани мечеті ІКЦ Сум, а також активісти громадської організації іноземних студентів «Дружба» взяли участь у садінні дерев у дитячому парку «Казка». Завдяки зусиллям багатонаціональної команди — учасниками були студенти з Лівану, Єгипту, Палестини, Кенії — змогли посадити 80 саджанців клена й дуба. За словами імама ІКЦ Сум Рустама Хуснутдінова, вдалося не тільки посадити дерева, а й об’єднатися з місцевими жителями, підприємцями, політиками, людьми різних національностей і релігійних поглядів.

У Дніпрі до акції долучилося понад десятеро волонтерів з ісламського культурного центру. У місцевому парку Пам’яті та Примирення (колишній парк ім. Калініна) вони своїми силами висадили 80 кущів калини. На своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» ІКЦ повідомляє, що його волонтери завжди намагаються брати участь в заходах, спрямованих на поліпшення навколишнього середовища, розвиток культурних зв’язків і просвіту.

Вінницька команда з десяти активістів ісламського культурного центру посадила в міському парку «Хімік» 20 дерев — сосни й дуби.

Активісти харківського ІКЦ «Аль-Манар» посадили в місті 29 саджанців липи, горобини та сливи сорту Піссарді.

Садили дерева й у Запоріжжі: 17 жовтня активістки жіночої організації «Сафія», волонтери ІКЦ «Віра» також долучилися до всеукраїнської акції. 13 активістів разом зі своїми дітьми посадили 42 саджанці берези, липи, сакури.

«Посадили берези, липи й сакури в Запорізькій школі-інтернаті „Світанок“. Викладацький колектив і діти брали активну участь у спільному ділі. 1 мільйон дерев за 24 години здається нездійсненним завданням — якщо ти сам. Водночас це реально, якщо об’єднати сили», — повідомляє на своїй FB-сторінці ЖО «Сафія».

Львівські мусульмани теж не пасли задніх: досить невелика команда одновірців із 13 осіб, представниць жіночої організації «Ірада» та інші активісти місцевого Ісламського культурного центру цілий день (9 00–15:30) працювали в лісництві, за 48 кілометрах від Львова. Їхній внесок в озеленення України вражає: 3 860 саджанців дуба відтепер зеленітимуть поблизу Рави-Руської.

Як розповіла представниця організації «Ірада», у Шклівському лісництві мусульманам довірили ділянку в 0,9 гектара, де й треба було висадити деревця. Активістка закликала всіх долучатися до таких акцій:

«Дуже хороший і позитивний заряд від праці на свіжому повітрі, хороша погода, гарний настрій. Бережімо природу разом! Закликаємо всіх охочих — тих, хто любить і береже природу — брати участь у таких акціях, бо це корисно не тільки для чистоти природи, для чистоти повітря, а й для нас, для всього людства!»

CAPTCHA
Ціль цього запитання - довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси