Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Як маленькі вчинки призводять до глобальних змін: секрети від учасниць конференції «Жінка — посол миру»

13.03.2017 / 581

Вітальні промови, відеопрезентації, фотозвіти та головна думка, що звучала рефреном: «Дуже важливо шукати точки дотику незалежно від нашого віровизнання та етнічного походження, знаходити щось, що нас об’єднує, і збиратися разом як просто для спілкування, так і для спільного вирішення певних питань» — саме в такому дусі відбулася міжнародна конференція «Жінка — посол миру».

11 березня в конференц-залі «Інком» зібралося близько 150 осіб — здебільшого жінки, та були й чоловіки — щоб ще раз переконатися, яке неправильне визначення «слабка стать», і які сильні (духовно та фізично) можуть бути прекрасні пані. Видатні українки, гості з Туреччини та Франції — не лише мусульманки — ділилися своїми історіями, обмінювалися досвідом, спілкувалися та ставали колосальним джерелом натхнення для слухачів.

Тут були й активістки Жіночої громадської організації «Мар’ям», а її голова, Катерина Саприга, презентувала звіт про діяльність та озвучила дальші плани, і народний депутат України Ольга Богомолець, що наголосила: вона стоїть перед присутніми в хустці не через те, що мусульманка, але з поваги до української традиції, яку десятиліттями зневажала радянська влада з метою викоренити її з народного побуту. Вона розповіла, що в політику пішла після того, як у дні розстрілів на Майдані на її руках померло 16 людей, і вона як медик не змогла допомогти — вона зрозуміла, що в такій країні жити неможливо, і що систему треба змінювати зсередини.

Гостя з Туреччини Налан Дал, координатор IHH з питань міжнародного партнерства на рівні організацій, ознайомила з роботою своєї організації, звернувши увагу на те, що навіть коли ти в найскладнішій життєвій ситуації, завжди можна знайти спосіб допомогти, якщо мислити нестандартно. Як приклад вона навела досвід турецьких жінок, що порахували, скільки зазвичай платять за воду з крана в місяць, і наступний місяць намагалися економити максимально, а різницю між звичайним рахунком за воду й сумою, що заплатили тоді, віддали на добродійний проект свердління артезіанських свердловин у посушливих районах Африки).

Народний герой України, парамедик і радниця міністра оборони Ольга Башей, яка розповіла, що жінка на фронті надає колосальну підтримку не тільки своїми активними діями в бою чи допомогою пораненим, але вже своєю присутністю: вона нагадує воякам про їхніх матерів, сестер, дочок, що чекають удома, і дає їм моральні сили терпіти фронтові труднощі.

Представник Федерації ісламських організацій Європи (FIOE) Камілія Юніс присвятила свою доповідь важливості прикладу, що діти бачать у простих повсякденних учинках своєї матері (зокрема соціальне служіння та досягнення наукових, культурних, політичних і релігійно-просвітницьких цілей).

Директор Гімназії «Наше Майбутнє», мати-героїня Руслана Марцинишина, звернула увагу присутніх на те, що люди часто зосереджуються на якихось власних неприємностях і не бачать того величезного блага, що внаслідок цих дрібних неприємностей придбали, чи величезної шкоди, що, завдяки цій події, вдалося уникнути.

Через увесь виступ кандидата психологічних наук Яніни Омельченко червоною ниткою проходила ідея: «Жінка — це емоційний стан родини, як буде почуватися жінка — так буде почуватися вся родина. Дружина дає енергію чоловікові для нових досягнень; мати дає дітям упевненість у собі й сили пізнавати й підкорювати цей великий світ. Не варто недооцінювати жінку!»

Голова громадської організації «Союз жінок України» Леокадія Герасименко розповіла про їхній досвід влаштовувати діалог між жінками з різних куточків України, щоб дозволити їм самим переконатися: між усіма нами більше спільного, ніж ми думаємо, і всі разом ми можемо зробити величезний внесок у розвиток нашого суспільства та в національне примирення.

Ґаяна Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу, член Президії Меджлісу, керівник управління з розвитку кримськотатарських ЗМІ, директор інформаційного агентства QHA, повідала про те, яка важка, але життєво важлива місія — зберегти себе, своїх дітей і літніх членів сім’ї — випала кримськотатарським жінкам під час тотальної депортації 1944 року; і як жінки знову опинилися в подібній ролі з початком окупації Кримського півострова, коли їхні чоловіки, сини, батьки зазнають переслідувань, протиправних арештів, тортур, зникають безвісти.

Марія Карчевич, голова відділу регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді Міністерства молоді та спорту, говорила про роль молодих людей у справі збереження миру.

У неофіційній частині, як і обіцяли, — чаювання та солодкий стіл, цікаве спілкування, добродійний ярмарок, а також розіграш подарунків серед зареєстрованих гостей. Утім, невеликі подарунки на добру згадку отримали всі відвідувачі заходу.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси